Çin, 2021 Yılı Sonuna Kadar 3 Milyar Doz COVID-19 Aşısı Üretecek

blank
Çin, 2021 Yılı Sonuna Kadar 3 Milyar Doz COVID-19 Aşısı Üretecek

İçerik: Çin, 2021 Yılı Sonuna Kadar 3 Milyar Doz COVID-19 Aşısı Üretecek

Yıllık 5 milyar doz kapasitesine ulaşan Çin, 2021 yılı sonunda 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı üretecek. Boao Forumu’nda konuşma yapan Zheng Zhongwei, ” Devletin COVID-19 önleme ve kontrol mekanizması ile ilgili aşı işlerinin Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge), aşıların da yüksek verimliliğe sahip olduğunu söyledi.

Ulusal Sağlık Komisyonu Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezi Direktörü olan Zheng, Çin’in yurtdışındaki 3. faz klinik testler de dahil olmak üzere aşıların değerlendirme sürecinde zorunlu adımlardan hiçbirini geçmediğini belirterek, Amerikan ve Avrupa normları kadar hırslıdır ve katı değerlendirme kriterlerine uygundur.

Bu bağlamda, Çin, COVID-19 aşı üretim kapasitesini belirlemek için küresel ihtiyaçları dikkate almış görünüyor. Öte yandan Zheng, COVID-19 salgınıyla mücadelede oluşturulan çok taraflı veya iki taraflı mekanizmalar sayesinde ülkenin bu yılın ikinci yarısında daha fazla aşı üretmesi gerekebileceğini açıkladı. Zheng’e göre aşı, Çin tarafından her zaman dünya çapında bir değer olarak görülmüştür.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, 2021 Yılı Sonuna Kadar 3 Milyar Doz COVID-19 Aşısı Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sinovac Aşısı Mutant Virüslere Karşı Korur mu?

Sinovac Aşısı Mutant Virüslere Karşı Korur mu? Brezilya Sao Paulo Eyalet Butantan Enstitüsü, dün Sinovac …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör