Cyberpunk 2077, Tüm Problemlere Rağmen Milyonlarca Dolar Kazandı

blank
Cyberpunk 2077, Tüm Problemlere Rağmen Milyonlarca Dolar Kazandı

İçerik: Cyberpunk 2077, Tüm Problemlere Rağmen Milyonlarca Dolar Kazandı

Cyberpunk 2077, Tüm Problemlere Rağmen Milyonlarca Dolar Kazandı:

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 sayesinde ve oyunun sorunlu sürümüne rağmen 2020 mali yılı için rekor kıran gelir ve satış rakamları açıkladı. Geliştirici, 2.14 milyar Polonya Zlotisi (PLN) veya yaklaşık 563 milyon ABD doları toplam satış geliri yayınladığını açıkladı (PDF), bu da 2019’un dört katıdır. Bunun en büyük nedeni, 2020’nin sonunda 13,7 milyon kopya satan ve onu şirketin tarihindeki en büyük oyun haline getiren Cyberpunk 2077’den kaynaklanıyor.

Retro-fütüristik RPG, Witcher 3’ten bu yana geliştiricinin en çok beklenen oyunuydu. Oyuncular kopyalarını almaya başlayana kadar harika incelemelere başladı ve oyunun konsol versiyonlarını rahatsız eden sayısız hatayı ve oyunu bozan hataları ortaya çıkardı. Sony, oyunu satın alınamayacağı PS mağazasından çekme ve isteyen herkese para iadesi yapma kararı vermek zorunda kaldı. Kısa süre sonra Microsoft, bir kopya satın alan Xbox oyuncularına tam geri ödeme teklif etti.

Ancak bu geri ödemeler, geliştiricinin kazancında zar zor bir etki yarattı. Ars Technica’nın belirttiği gibi, şirketin tam mali raporunun (PDF) “Diğer Hükümler” bölümü, 2020’de dijital ve fiziksel perakendeciler aracılığıyla yapılan geri ödemede 10,65 milyon dolar harcadığını ve kendi aracılığıyla yapılan doğrudan geri ödemelerde 2,23 milyon dolar harcadığını ortaya koymaktadır. ” Geri Ödememe Yardım Et “kampanyası. Şirket kopya başına 60 ABD doları harcadıysa, toplamda 215.000 veya satılan toplam birimin yaklaşık yüzde 1,6’sını iade etti. CDPR ayrıca, oyunun PS Store’da bu yıl devam eden yokluğunun etkisi de dahil olmak üzere ek geri ödemeler ve kaybedilen satışlar için 38,34 milyon $ ek zarar bekliyor.

Toplamda 51 milyon dolar, toplam satışları ve hatta 301 milyon dolarlık net karıyla karşılaştırıldığında o kadar büyük bir rakam değil. Ancak, geri ödeme programları açıklandıktan sonra şirketin hisse senetleri düştü ve henüz geri dönmedi. Cyberpunk 2077, geçen yıl açıkça CDPR’nin ana para kazandırıcısı olsa da, The Witcher serisinin de güçlü satışlar elde ettiğini söyledi. Witcher 3, 2020 için 30 milyonun üzerinde satışla tarihindeki en iyi ikinci yılı yaşadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cyberpunk 2077, Tüm Problemlere Rağmen Milyonlarca Dolar Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör