Microsoft Windows 10 Görev Çubuğu Yeni Güncellemeler Alıyor

blank
Microsoft Windows 10 Görev Çubuğu Yeni Güncellemeler Alıyor

İçerik: Microsoft Windows 10 Görev Çubuğu Yeni Güncellemeler Alıyor

Microsoft Windows 10 Görev Çubuğu Yeni Güncellemeler Alıyor:

Microsoft Windows 10 görev çubuğu, yeni bir pencere öğesi içerecek şekilde yenilendi. Kullanıcılar artık hava durumu güncellemelerini ve ilgilendikleri konuları doğrudan görev çubuğundan içerecek şekilde tamamen özelleştirilebilen bir haber akışını görüntüleyebilecekler. Güncelleme ilk olarak Windows Insider kullanıcıları ile test edildi ve şimdi tüm Windows 10 cihazlarına daha geniş bir sunum için yeşil ışık yaktı. Microsoft, pencere aracının haberler, spor, hisse senetleri ve trafik güncellemeleri hakkında kısa ve “atıştırılabilir” bilgiler göstereceğini söylüyor.

Microsoft’tan bir blog yazısı, yeni görev çubuğunun nasıl görüneceğini ve çalışacağını ayrıntılarıyla anlatıyor. Kullanıcılar görev çubuğunda hava durumu bilgilerini görecek ve tıklandığında haberler, hisse senetleri, spor ve trafik güncellemelerini içeren bir içerik beslemesi açılacaktır.

Yeni özellik, Windows 10 için en son güncellemeyle birlikte sunulacaktır. Microsoft, Ocak 2020’den beri bu özelliği Windows Insider üyeleriyle test etmektedir.

Yeni Windows 10 görev çubuğu pencere öğesi, bilgileri kullanıcıların ilgi alanlarına göre özelleştirebilecekleri kartlar aracılığıyla görüntüler. Widget’ı genişleterek ve widget’ın üst kısmında görünen İlgi alanlarını yönet’i tıklayarak konu ekleyebilir veya kaldırabilirler. Kullanıcılar, kullanmak istemezlerse widget’ı tamamen devre dışı bırakabilirler.

Microsoft, güncellemenin önümüzdeki birkaç hafta içinde aşamalı bir şekilde müşterilere sunulmaya başlayacağını söyledi. Önümüzdeki aylarda daha geniş bir sunum tamamlanacak.

Windows 10 ile ilgili diğer haberlerde Microsoft, Ekran Alıntısı Aracı ve MS Paint’i Microsoft Mağazasına ekledi. Bu uygulamalar artık mağaza aracılığıyla güncellenebilir. Ancak, bu şimdilik Windows 10 Insider programının bir parçasıdır ve yalnızca Windows 10 Önizleme Yapısı 21354 ile kullanılabilir. Bunun yanı sıra, MS Paint ayrıca yeni bir simge aldı. Microsoft, 2017’den beri Windows 10 Fall Creators Update ile tanıtıldığında MS Paint kullanıcılarını Paint 3D’ye taşımaya çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Windows 10 Görev Çubuğu Yeni Güncellemeler Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek

Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek:Her yıl şu anda, bir sonraki iPhone hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör