Nokia X20 iPhone ve Samsung Gibi Şarj Aletiyle Gönderilmeyecek

blank
Nokia X20 iPhone ve Samsung Gibi Şarj Aletiyle Gönderilmeyecek

İçerik: Nokia X20 iPhone ve Samsung Gibi Şarj Aletiyle Gönderilmeyecek

Nokia X20 iPhone ve Samsung Gibi Şarj Aletiyle Gönderilmeyecek:

Nokia X20, akıllı telefonun ürün sayfasına göre bir duvar şarj cihazıyla birlikte gönderilmez. Nokia lisans sahibi HMD Global, akıllı telefonu bu ayın başlarında Avrupa’da piyasaya sürdü ve önümüzdeki ay satışa çıkacak. Fin şirketi, bunun Nokia X20’nin ekolojik etkisini azaltmak için yapıldığını söylüyor. Daha önce, Apple, Samsung ve Xiaomi gibi şirketler, sürdürülebilir, çevre dostu ambalajlara doğru ilerlerken akıllı telefonlarıyla duvar şarj cihazı göndermeyeceklerini duyurmuşlardı.

Nokia X20’nin ürün sayfasına göre şirket, akıllı telefonun perakende kutusunda plastik bir duvar şarj cihazına sahip olmayacağını ve kutudaki akıllı telefon kılıfının “yüzde 100 kompostlanabilir” olduğunu vurguladı. Nokia akıllı telefonun teknik özellikler sayfasında, kutu içeriği listesinde bir duvar şarj cihazından da söz edilmiyor. HMD Global, akıllı telefonu 8 Nisan’da Avrupa’da piyasaya sürdü.

Apple, iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesiyle duvar adaptörlerinin sevkiyatını durduran ilk büyük şirket oldu. Samsung kısa süre sonra Apple’ı takip etti ve gelecekteki modellerinin duvar şarj cihazı ve kulaklık gibi aksesuarlarla gelmeyeceğini duyurdu. Şirket, telefonundaki aksesuarları kademeli olarak kaldırmanın onu daha sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Xiaomi CEO’su Lei Jun, Mi 11 akıllı telefonlarının perakende kutularının içinde şarj cihazı bulundurmayacağını da duyurmuştu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nokia X20 iPhone ve Samsung Gibi Şarj Aletiyle Gönderilmeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör