Samsung, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı

blank
Samsung, iF Tasarım Ödülleri'nde 71 Farklı Ödül Kazandı

İçerik: Samsung, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı

Samsung Electronics, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı:

Samsung, ürün ve hizmetlerde tüketicilerin yaşam tarzını iyileştiren tasarımlarıyla dünyaca ünlü Uluslararası Forum (iF) Tasarım Ödülleri’nde tam 71 ödüle layık görüldü.

Samsung Electronics, dünyaca ünlü International Forum (iF) Design Awards 71’de 2021 ayrı tasarım ödülü aldı. Samsung’un ürün tasarımında aldığı 36 ödülden ikisi Altın Ödül kategorisindeydi. Şirket, profesyonel konseptlerde 10, iletişim tasarımında 11, ambalaj tasarımında 5 ve kullanıcı deneyimi, kullanıcı arayüzü ve hizmet tasarımında 9 ödül aldı.

Altın Ödüllü ürünler, BESPOKE AX9000N hava temizleme cihazı ve BESPOKE City Color Edition idi. BESPOKE AX9000N hava temizleyici, tüketicilerin hava temizleyicinin ön kapak tasarımını yaşam tarzlarına göre seçmelerine olanak tanıyan yenilikçi konseptiyle bir ödül aldı. BESPOKE City Color Edition panel koleksiyonu, buzdolabı, indüksiyonlu ocaklar ve fırınlar gibi mutfak aletlerinde birçok malzeme seçeneği ve Stockholm, Berlin ve Seul gibi şehirlerden ilham alan renk seçenekleri sunduğu için ödüllendirildi.

Samsung’un ürün kategorisinde aldığı tasarım ödüllerinden bazıları şöyle:

  • QLED 8K TV: Çerçeve bölümünü azaltarak sürükleyici deneyimi en üst düzeye çıkarır.
  • Premiere: Üçlü Lazer ve Ultra Kısa Menzilli teknolojisi ile donatılmış birinci sınıf ev projektörü.
  • WW8000T Çamaşır Makinesi ve DV8000T Kurutucu: Alana göre üst üste, yan yana veya ayrı ayrı kullanılabilir.
  • Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip: Kullanıcılara benzersiz ve yenilikçi bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi sunar.
    Samsung’un erişilebilirliği ve çevreyi önemseyen tasarımlarıyla aldığı ödüllerden bazıları şöyle:
  • WW8000T Çamaşır Makinesi ve DV8000T UX Kurutucu: Erişilebilirliği artırmak, akıllı ve rahat bir kullanım sunmak için farklı programları ve sıcaklıkları sesle bildirir, tasarımında görme engelli bireyler için kabartma metin kullanır.
  • Samsung Eco-Packaging: Sürdürülebilir ambalaj çözümü, Samsung ürünlerini içeren ambalajların geri dönüştürülmesini sağlar.

Samsung Electronics Kurumsal Tasarım Merkezi Başkanı ve Başkan Yardımcısı Dontae Lee “Tüketicilere sunduğumuz deneyimleri çeşitlendirmek ve yaşamlarına anlamlı değer katmak bizim için çok önemli. Yenilikçi yaklaşımımızla topluma ve tüketicinin yaşamına katkı sağlayan tasarımlara imza atmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. ” dedi.

İF International Forum Design GmbH tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri yarışması ilk olarak 1953 yılında Almanya’da düzenlendi. İF Tasarım Ödülleri, katılımcı ürünlerin tasarımlarını 9 farklı disiplin ve kategoride fark yaratma ve etki. Ödüller ürün, paketleme, iletişim, profesyonel konsept, iç mimari, mimari, hizmet tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI) kategorilerinde verilmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör