Snapchat iOS’tan Daha Fazla Android Kullanıcısına Sahip

blank
Snapchat iOS'tan Daha Fazla Android Kullanıcısına Sahip

İçerik: Snapchat iOS’tan Daha Fazla Android Kullanıcısına Sahip

Snapchat iOS’tan Daha Fazla Android Kullanıcısına Sahip:

Snapchat, geliştirilmiş bir Android uygulaması ve Spotlight özelliğine olan ilgisi sayesinde büyümeye devam ediyor. Şirket, 2021’in ilk çeyrek sonuçlarında 2021’in ilk çeyreğinde 15 milyon yeni kullanıcı ekledi ve uygulamanın günlük ortalama kullanıcısını 280 milyona çıkardı.

Özellikle bu çeyrek, Snapchat’ın Android’de iOS’tan daha fazla kullanıcıya sahip olduğu ilk kez. Şirket, platformlar arasındaki ayrımı tam olarak paylaşmadı, ancak CEO Evan Spiegel, önemli kaynakları bir zamanlar hatalı olan Android uygulamasını iyileştirmeye kanalize eden Snap için “kritik bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi.

Kullanıcılara popüler klipler için ödeme yapan uygulamanın TikTok benzeri özelliği olan Spotlight, şirket için parlak bir nokta olmaya devam ediyor. Özellik şu anda 12 ülkede yayında ve Mart ayında aylık 125 milyon kullanıcıya ulaştı. Spiegel, platforma yapılan başvuruların Ocak ve Mart arasında yüzde 40 arttığını söyledi (Şubat ayında Spotlight’ın günde ortalama 175.000 başvuru aldığını bildirdi).

Snap ayrıca, çeyrek için 770 milyon dolar ile güçlü bir gelir artışı bildirdi ve geçen yıla göre yüzde 66 artış gösterdi.

Spiegel, şirketin yeniden açılma çabalarından faydalandığını, bunun da katılımın artmasına ve daha büyük arkadaş grupları arasında daha fazla konuşmaya yol açtığını söyledi. Spiegel, “Amerika Birleşik Devletleri’nde Şubat ayı sonlarında işler açılmaya başladığında, Hikaye gönderme ve Snap Haritası ile etkileşim gibi temel davranışlarda dönüm noktaları gördük” dedi. “Daha yakın zamanlarda, insanlar daha geniş gruplar halinde sosyalleşmeye başladıkça, Mart ayının sonlarında Snapchat’ta yeni arkadaşlıklar ve iki yönlü iletişim oranlarında bir artış gördük.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat iOS’tan Daha Fazla Android Kullanıcısına Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor

Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor: Rolls-Royce geçtiğimiz günlerde 480 km / saatin üzerinde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör