Spotify, Apple’a Podcast Abonelik Hizmetiyle Rakip Olabilir

blank
Spotify, Apple'a Podcast Abonelik Hizmetiyle Rakip Olabilir

İçerik: Spotify, Apple’a Podcast Abonelik Hizmetiyle Rakip Olabilir

Spotify, Apple’a Podcast Abonelik Hizmetiyle Rakip Olabilir:

Apple, yakın gelecekte ücretli podcast aboneliklerine sahip tek teknoloji devi olmayabilir. Wall Street Journal kaynakları, Spotify’ın kendi ücretli podcast sistemini “önümüzdeki hafta” açıklayacağını iddia ediyor. Rakibinin aksine, Spotify bir ücret talep etmez veya her üyelik için bir kesinti yapmaz. Haberci, podcast yayıncılarının kendi fiyatlarını belirleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Spotify’ın iOS uygulamasını kullanan kişilerin, Apple’ın App Store işlemlerinin alışılagelmiş payını reddederek işlemi tamamlamak için bir web sitesine yönlendirileceği bildirildi. Spotify, Apple’ın yanıtını yumuşatmak için antitröst soruşturmalarına güveniyor olsa da Apple’ın bu yaklaşımı nazikçe benimsediğini hayal edemiyoruz.

Spotify planları onaylamadı, ancak içerik ve reklamcılık sorumlusu Dawn Ostroff, ses alanında “herkese yer” olduğunu söyledi.

Patreon, Pocket Casts, Stitcher ve Amazon Wondery’nin hepsi daha önce ücretli podcast’ler sunmuştu. Apple ve Spotify, ilk etapta podcast içeriği için ödeme yapmaya yeterince ilgi olması koşuluyla, saf nüfuzuyla pazarı hızla köşeye sıkıştırabilir.

Zamanlama muhtemelen kasıtlı olmasa da, Spotify’ın bildirilen planları, podcast’lerde Apple ile ne kadar şiddetli rekabet ettiğini gösteriyor. Her ikisi de bunu, hizmetlerini genişletme ve kültürel zeitgeist’e özel şovlarla hükmetme şansı olarak görüyor. Apple için kazanmak için sembolik bir zorunluluk da var – podcast türü adını iPod’a borçludur ve şirket ilham verdiği formatta nüfuzunu kaybetmek istemez.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Apple’a Podcast Abonelik Hizmetiyle Rakip Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör