Volkswagen’in Elektrikli Aracı ID.4 Rallilerde Yarışacak

blank
Volkswagen'in Elektrikli Aracı ID.4 Rallilerde Yarışacak

İçerik: Volkswagen’in Elektrikli Aracı ID.4 Rallilerde Yarışacak

Volkswagen’in Elektrikli Aracı ID.4 Rallilerde Yarışacak:Meksika 1000 Rallisi 25 Nisan’da başladığında, Volkswagen’in yeni ID.4 SUV’si, 1.141 millik zorlu arazi yarışında yarışan arabalardan biri olacak. Profesyonel sürücü Tanner Foust ve Rhys Millen Racing, VW’nin EV’sini Baja yarımadasını geçecek şekilde modifiye etti. ID.4, Meksika 1000 Rallisi’ne katılan ilk elektrikli araç olmayacak (SRI EV1, bu ayrıcalığı 2013’te kazandı), bunu yapan ilk üretim tabanlı araç olacak. Rhys Millen Racing, 201 beygir gücündeki elektrik motorunu ve 82kWh bataryayı yerinde bıraktı. Arabayı yarışa hazır hale getirmek için ince ayar yaptığı şey süspansiyondu. Radyatörü kaldırdı, arabanın alt tarafına ralli tarzı sarmal destekleri ve çelik kızak plakaları ekledi. Ayrıca 18 inç jantların yanı sıra daha fazla yanak korumalı lastikler de taktılar.

blank

Ek olarak, aracın içini bir takla kafesi, yarış koltukları ve ek ekranlar eklemek için modifiye ettiler, böylece Foust pil sıcaklığı gibi şeyleri izleyebildi. Çölde güç hücresini yeniden şarj etmek söz konusu olduğunda, ekip 50kW hızlı şarj cihazına güç sağlamak için taşınabilir bir biyoyakıt jeneratörü kullanacak. Döngü etkinliği sırasında, yeniden şarj olmak için durmadan aşamaların yaklaşık yüzde 98’ini denemeyi ve bitirmeyi planlıyorlar.

blank

EV’ler halka açık yollarda daha sık görülmeye başladıkça, daha sık yarışıyorlar. Artık sadece Formula E yarışmaları da değil. Bu yıl Extreme E, tamamen elektrikli araçlardan oluşan bir saha ile ilk arazi yarışını düzenledi. Ve bu yılki Meksikalı 1000, büyük olasılıkla Foust ve şirketin rallide bir elektrikli araç kullandığını son kez göreceğiniz zaman olmayacak. Ekibin zaten “gelecek yıl ne yapmak istediğimize dair birkaç fikri” olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen’in Elektrikli Aracı ID.4 Rallilerde Yarışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı: Santa Clara merkezli bir havacılık girişimi olan Archer …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör