Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek

blank
Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek

İçerik: Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek

Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek:Her yıl şu anda, bir sonraki iPhone hakkında giderek artan sayıda söylenti var ve 2021 de bir istisna değil. 20 Nisan’daki “Spring Loaded” Apple etkinliğiyle birlikte, bir sonraki büyük iPhone hakkındaki söylentiler de yaygınlaştı. İPhone 12 ailesi altı aylık olmasına rağmen, iPhone 13 olarak bilinen bir sonraki iPhone hakkında şimdiden çok sayıda sızıntı ve spekülasyon var.

Ve açık olmak gerekirse, bunlar söylentiler ve sızıntılar. Apple resmi olarak duyurana kadar hiçbir şey kesin değil. Bu söylentilerden bazıları geçen aya ait. Diğerleri birkaç ay, hatta yaşında ve alaka düzeyine yükselmeye devam ediyor.

iPhone 13 daha büyük bir pile sahip olacak

İlk söylenti, iPhone 13’ün daha büyük bir bataryaya sahip olacağı yönünde. iPhone 12’nin pil ömrü iyi. Kullanımda, hem iPhone 12 hem de 12 Pro bir gün boyunca sorunsuz sürdü. Uçak modunda döngülü video oynatılan pil testimizde, 12 Pro 15 saat 56 dakika sürdü; iPhone 12 17 saat 14 dakika dayandı.

Ancak şimdiye kadar gördüğümüz en iyi pil ömründen çok uzak. 4.500 mAh bataryaya sahip Samsung Galaxy S21, aynı testte 18 saat 3 dakika dayandı. Galaxy S21 Ultra ve 5.000 mAh bataryası 22 saat 57 dakika dayandı. Ve bu telefonların her ikisinde de bataryayı daha da fazla vergilendirebilecek yüksek yenileme oranı ekranı var.

Apple, iPhone’un içindeki pillerin kapasitesini hiçbir zaman açıklamazken, pilleri değiştirmek için kit satan iFixIt gibi siteler hem iPhone 12 hem de 12 Pro’nun 2.815 mAh pil kullandığını gösteriyor. Harika olan şey, Apple’ın A serisi işlemcilerindeki ve iOS’taki verimliliği sayesinde bu küçük pilden çok fazla ömür almasıdır.

Şimdi bu verimliliği daha büyük bir fiziksel bataryaya uyguladığınızı hayal edin. Bu, doğru olduğunu umduğum ve bir sonraki iPhone’un ihtiyacı olduğunu düşündüğüm bir söylenti. Demek istediğim, kim daha iyi pil ömrü istemez ki?

Pro Motion iPhone 13’ün ekranına gelebilir

İPad Pro, 2017’den beri 120 Hz yenileme hızına sahip. Şimdi bu panel bir LCD, ancak söylentiler iPhone 13’ün yüksek yenileme hızı OLED aldığını gösteriyor. Yıllarca çoğumuz bu özelliği bir iPhone’da görmeyi özledik. 90Hz ekrana sahip 300 dolarlık OnePlus Nord N10 5G gibi yüksek yenileme oranına sahip farklı fiyat noktalarında çok sayıda telefon var. Yeni 800 $ ‘lık Galaxy S21 ve 1.200 $ S21 Ultra’nın her biri 120Hz ekrana sahip. Geçen hafta Asus, 144Hz ekrana sahip ROG Phone 5’i piyasaya sürdü. Ve geçen ay RedMagic 6 telefonu 165Hz ekranla duyurulmuştu. Karşılaştırma için iPhone 12’nin 60Hz ekranı var.

Neden yüksek bir yenileme hızına ihtiyacınız var? Basitçe, her şeyin daha iyi görünmesini sağlar. Bu kapsamlı genelleme bir yana, animasyonlar ve grafikler daha keskin görünür, hareket bulanıklığı azalır, oyunlar (özellikle yüksek yenileme hızına sahip ekranlar için tasarlanmış olanlar) daha sürükleyici ve canlı görünür. 120 Hz Apple Arcade oyunlarının ne kadar harika görünebileceğini düşünün.

Bir sonraki iPhone’un 120 Hz ekrana ihtiyacı var, en azından “Pro” modellerin ihtiyacı var. Normal ve mini sürüm için üst uç iPhone Pro modellerini ayırt etmeye yardımcı olan başka bir “Pro” özelliği olacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple iPhone 13 Birçok Yenilik İle Beraber Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lenovo Yoga Duet 2-in-1 Notebook Piyasaya Sürüldü

Lenovo Yoga Duet 2-in-1 Notebook Piyasaya Sürüldü:Lenovo Yoga Duet 2021 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör