eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

blank
eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

İçerik: eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

Son yıllarda hayatımızda yer edinen espor dünyası hızla büyümeye devam ediyor. Gençler artık klasik sporlardan Espor’a yöneliyor ve kariyerlerini Espor oyuncusu olarak planlıyor.

LG Electronics’in (LG) yeni LG UItraGear Monitörleri de sporcu olmak isteyen gençlerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor. Özellikle Espor’un hızla yükselen grafiği, geleneksel sporcular kadar para kazanmaya başlayan Espor oyuncuları, gençlerin espor oyuncusu olma hayali kurmasına neden oluyor.

ESpor nedir? ESpor Lisansı Nasıl Alınır? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

Fortnite şampiyonu Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, henüz 3 yaşındayken 16’da 2019 milyon dolar kazandı. Aynı yılın Wimbledon Açık Tenis Turnuvası şampiyonu 32 yaşındaki Novak Djokovic’in kazancı 2 milyon 350 bin lira civarında olduğu zaman akla geldi. Bu arada 3 milyon dolar ve 2 milyon 350 bin lira neredeyse o günkü döviz kuruna eşit.

16 yaşında olan ve dünyada sadece Esports camiası tarafından tanınan Giersdorf’un bu genç yaşta dünyaca ünlü Novak Djokovic kadar turnuva geliri elde etmesi, Espor’un daha da büyüyen ve gelişen bir pazar olacağını gösteriyor. Aslında, 12-20 yaş arası gençler bu alandaki boşluğu çoktan görmüşler ve kariyerlerini bir espor oyuncusu olmak üzerine kurmaya başlamışlardır.

Pandemi öncesi rakamlara göre en çok kazanan sporcular
Johann “N0tail” Sundstein

blank

Danimarkalı Johann katıldığı 104 turnuvadan tam olarak 1.9 milyon $ kazandı. Dahası, Johann tüm bunları yaparken sadece 26 yaşındaydı.

Sasha “Scarlett” Hostyn

2019 yılında 26 yaşında olan Kanadalı Sasha, en zengin kadın oyuncu unvanına sahip. Johann kadar olmasa da oldukça zengin: Toplam kazancı 357.238 dolar.

18 Yaş Altı En Zengin Sporcu: Kyle “Bugha” Giersdorf

İnanılmaz ama 16 yaşındaki Kyle, Fortnite dünya kupasında 3 milyon dolar kazandı.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor:Resmi: Battlefield 2042, DICE’ın uzun süredir devam eden birinci …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör