Google Fotoğraflar Yeni Fotoğraf Düzenleme Efektlerine Kavuşuyor

blank
Google Fotoğraflar Yeni Fotoğraf Düzenleme Efektlerine Kavuşuyor

İçerik: Google Fotoğraflar Yeni Fotoğraf Düzenleme Efektlerine Kavuşuyor

Google Fotoğraflar Yeni Fotoğraf Düzenleme Efektlerine Kavuşuyor. Google Fotoğraflar, birçok Android telefona önceden yüklenmiş, Android’deki en popüler galeri uygulamalarından biri olmuştur. Google, Pixel 4a ve Pixel 5 telefonları geçen yıl piyasaya sürüldüğünde, uygulamaya yerleşik fotoğraf düzenleyici için kullanıcı arayüzünü (UI) yeniden tasarladı.
Şirket yakın zamanda fotoğraf düzenleme paketine yeni Keskinleştirme ve Denoise araçları da ekledi.

Özellikler, Google Fotoğraflar’da “Ayarla” sekmesi altında bulunur
Özelliklere erişmek için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bir resim açın. Ardından Düzenle düğmesine dokunun. Ayarla sekmesine gidin ve atlı karıncanın en sağına kaydırın.

Yeni Keskinleştirme ve Gürültü Azaltma özellikleri, Pop ve Vignette seçenekleri arasına eklendi. Yeni özellikler de yeni olduklarını belirtmek için sarı bir nokta ile işaretlenecektir.

Her iki görüntü işleme hilesinin de ‘çok doğru olmadığı’ bildiriliyor
Her iki özellik de, bildirildiğine göre sıfır ile 100 arasında değişen kaydırıcılar kullanılarak kontrol edilebilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Keskinleştirme, resimdeki bulanık veya biraz odak dışı bölgelerde kenar tanımını geliştirir.

Denoise, grenli görüntüleri yumuşatmak için çalışır. 9to5Google, gerçekleştirdiği kısa testte etkilerin maksimum yoğunlukta “çok belirgin ve çok doğru olmadığını” bildirdi.

Güncellenen özellikler yakında çoğu Android cihaza gelecek
Beklendiği gibi, özellik güncellemesi önce Google Pixel cihazlarına sunulmaya başladı. 9to5Google, özelliğin yakında bir güncelleme aracılığıyla Android telefonlar için daha geniş bir kullanıma sunulacağını bildirdi. Güncelleme henüz iOS veya Google Fotoğraflar’ın web sürümünde mevcut değildir.

Ek olarak, arama devi 9to5Google’a Keskinleştirme ve Denoise’ı kullanmak için bir Google One aboneliğinin zorunlu olmadığını söyledi.

Google One özellikleri, Pixel cihaz kullanıcıları için ödeme duvarlı değildir
Kısa süre önce Google, Google Fotoğraflar uygulamasında Dinamik ön ayar ve HDR ayarı gibi belirli düzenleme özelliklerini ödeme duvarını kullandı. Bu özelliklerin kilidini açmak için bir Google One aboneliği gerekir.

Bununla birlikte, ödeme duvarlı özelliklerin kilidi Google Pixel telefonlarda varsayılan olarak açıktır ve Google Kamera uygulamasının dikkat çekici görüntü işleme özelliğiyle güzel resimler eşleştirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Fotoğraflar Yeni Fotoğraf Düzenleme Efektlerine Kavuşuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör