Hollandalı Politikacılar, Deepfake Görüntülü Sohbetle Kandırıldı

blank
Hollandalı Politikacılar, Deepfake Görüntülü Sohbetle Kandırıldı

İçerik: Hollandalı Politikacılar, Deepfake Görüntülü Sohbetle Kandırıldı

Hollandalı Politikacılar, Deepfake Bir Görüntülü Sohbetle Kandırıldı:

Hollandalı politikacılar, deepfake videolarının tehlikeleri hakkında ilk elden bir ders aldı. NL Times ve De Volkskrant’a göre, Hollanda parlamentosunun dış ilişkiler komitesi, Rus muhalefet lideri Alexei Navalny’nin genelkurmay başkanı Leonid Volkov’u (yukarıda) taklit etmek için deepfake teknolojisini kullanan biriyle video görüşmesi yapmaya kandırıldı.

Failin adı verilmedi ama bu ilk olay olmayacak. Aynı sahtekar, Letonyalı ve Ukraynalı politikacılarla sohbet etti ve Estonya, Litvanya ve Birleşik Krallık’taki siyasi figürlerle görüştü.

Ülkenin Temsilciler Meclisi yaptığı açıklamada, derin sahte sohbete “kızgın” olduğunu ve bu tür olayların ilerlemesini engellemenin yollarını aradığını söyledi.

Sahte görüntülü görüşmeden kalıcı bir hasar gelmemiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, politikacılarla yapılan derin sahte sohbetlerden kaynaklanan potansiyel zararı göstermektedir. Bir şakacı yetkilileri utandırabilirken, devlet destekli bir aktör, hükümetleri kötü politika kararları almaları ve müttefiklerini dışlamaları için kandırabilir. Derin sahteleri tespit etmek ve her katılımcının gerçek olmasını sağlamak için sıkı tarama süreçleri gerekli olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hollandalı Politikacılar, Deepfake Görüntülü Sohbetle Kandırıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Macbook İçin Office 2021 Önizlemesini Yayınladı

Microsoft, Macbook İçin Office 2021 Önizlemesini Yayınladı:Microsoft, bu hafta Mac için Office 2021 ve Office …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör