Honda 2040 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araçlara Geçiş Yapacak

blank
Honda 2040 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araçlara Geçiş Yapacak

İçerik: Honda 2040 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araçlara Geçiş Yapacak

Honda 2040 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araçlara Geçiş Yapacak:

Honda, karbon nötr hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için, tüm küresel otomobil satışlarını 2040 yılına kadar elektrikli araçlara (EV’ler) ve yakıt hücreli araçlara (FCV’ler) kaydırmayı hedefliyor. 2030’a kadar pazarlar ve 2035’e kadar yüzde 80.

Honda’nın elbette bu hedeflere ulaşmak için daha fazla EV ve FCV yapması gerekecek ve işte burada e: Mimari devreye giriyor. Honda’nın liderliğini yaptığı yeni bir EV platformu. Şirket, bu on yılın ikinci yarısında e: Architecture üzerine inşa edilen ilk EV’leri piyasaya sürmeyi planlıyor. Diğer bölgelere genişlemeden önce Kuzey Amerika’da çıkış yapacaklar.

Bu arada Honda, GM’nin Ultium pil sistemini kullanacak. Şirketler, Ultium bataryalı iki SUV, bir Acura ve bir Honda markalı araç geliştiriyor. Hedef 2024 model yılında arabaları Kuzey Amerika pazarına getirmek.

Honda ayrıca 2050 yılına kadar otomobillerini ve motosikletlerini içeren sıfır trafik kazası ölümüne sahip olmayı hedefliyor. Bu nedenle, otomobil üreticisi çok yönlü ADAS’ı (gelişmiş sürücü destek sistemi) 2030 yılına kadar büyük pazarlarda piyasaya sürdüğü tüm modellere eklemeyi planlıyor. Honda çok yönlü ADAS diyor. Honda Sensing’den planlanmış bir yükseltmedir. ADAS teknolojisini desteklemek için 3. seviye otonom sürüş üzerinde çalışarak öğrendiği içgörüleri kullanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honda 2040 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araçlara Geçiş Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör