Nadal Toprakta 450. Galibiyet Elde Etti, Eşsiz Bir Rekora Ulaştı

blank
Nadal Toprakta 450. Galibiyet Elde Etti, Eşsiz Bir Rekora Ulaştı

İçerik: Nadal Toprakta 450. Galibiyet Elde Etti, Eşsiz Bir Rekora Ulaştı

Nadal toprakta 450. galibiyet elde etti, eşsiz bir rekora ulaştı. Rafael Nadal, Cuma günü Cameron Norrie’yi 6-1, 6-4 yenerek Barcelona’da son dörde ulaştı. Bununla, Nadal 450. maç galibiyetini toprak sahada kaydetti.

Açık Çağ’da iki yüzeyde, toprak ve sert kortlarda en az 450 maç kazanan ilk oyuncu oldu. Şimdi, Nadal, Pablo Carreno Busta’yı 6-3, 6-2 yenerek Barcelona Açık finaline kaldı. 20 kez Grand Slam şampiyonu, sert sahada 490 maç kazandı ve onu yüzeydeki en başarılı oyunculardan biri yaptı.

Bu çetede sadece Roger Federer (783), Novak Djokovic (613) ve Andre Agassi’nin (592) arkasında.
Maçtan sonraki galibiyeti hakkında konuşan Nadal, “Başlangıçta iyi oynadım, özellikle de ilk sette pek çok şeyi iyi yaptığımı düşünüyorum.” Dedi.

“Sonra, ikinci bölümde kendimi biraz durdurdum. [Bu] özellikle yarın olmayacak bir şey. İlk setin yoğunluk seviyesini korumam gerekiyor.” Şu an itibariyle Nadal, Açık Çağ’da çoğu toprak kort unvanına (60) sahip. 13 Fransız Açık şampiyonluğu kazanan tüm zamanların rekorunu elinde tutuyor.

Ayrıca, rekor 11 Monte-Carlo Masters ve 11 Barcelona unvanına sahip. Nadal, kil saha turnuvası finallerinde inanılmaz bir 60-8’lik rekora sahip ve yüzeydeki en iyi beş setlik maçlarda sadece iki kez kaybetti. Barcelona Açık: Nadal finalde Tsitsipas ile karşılaşacak
Nadal, vatandaş Pablo Carreno Busta’yı 6-3, 6-2’lik galibiyetle Barcelona Açık finaline taşıdı.

Birinci takım, 12. Barcelona finalinde Stefanos Tsitsipas ile karşılaşacak. Özellikle, Nadal, Barselona yarı final ve final maçlarında 23-1’lik bir rekora sahip. Son dörde ulaştıktan sonra buradaki tek yenilgisi, 2019’da nihai şampiyon Dominic Thiem’e yenildiğinde geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nadal Toprakta 450. Galibiyet Elde Etti, Eşsiz Bir Rekora Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör