Premier Lig Kulüpleri Kötüye Kullanımla Mücadele İçin Boykot

blank
Premier Lig Kulüpleri Kötüye Kullanımla Mücadele İçin Boykot

İçerik: Premier Lig Kulüpleri Kötüye Kullanımla Mücadele İçin Boykot

Premier Lig Kulüpleri Kötüye Kullanımla Mücadele İçin Boykot. Premier Lig, İngiliz Futbol Ligi ve Kadınlar Süper Ligi kulüpleri, taciz ve ayrımcılıkla mücadele amacıyla sosyal medya platformlarını dört günlük boykot edecek. Boykot 30 Nisan’da başlayacak. Futbol Federasyonu’nun yanı sıra lig organları ve ayrımcılık karşıtı yardım kuruluşu Kick it Out dahil diğer kuruluşlar da katılacak.

Kick it Out’un başkanı Sanjay Bhandari, “Bu boykot, ortak öfkemiz anlamına geliyor” dedi. “Sosyal medya artık ne yazık ki zehirli suistimal için sıradan bir araç. “Kendimizi platformlardan uzaklaştırarak, gücü olanlara sembolik bir jest yapıyoruz. Harekete geçmeniz gerekiyor. Değişim yaratmanıza ihtiyacımız var.

“Platformlarını futbol ailesi yerine troller için düşmanca bir ortam haline getirmek için sosyal medya şirketlerine ihtiyacımız var.” Futbolun ırkçılık savaşı sosyal medyada kayboluyor mu? Cevap sosyal medyada anonimliğe son vermek mi? Twitter ve Facebook, futbol yetkilileri tarafından ‘daha ileri git’ dedi.

Cambridge Dükü, futbolcuların ırkçı istismarının durdurulması çağrısında bulundu. Sheffield United’dan David McGoldrick, geçen yıl ırkçı olarak istismara uğramış, hareketi memnuniyetle karşılayarak, “Zamanla ilgili. Sosyal medyada neler olup bittiğini bana da oldu. “Pek çok oyuncunun başına geldi. Bir şeyin olması gerekiyor, orada ırksal olarak istismara uğramak çok kolay.”

Cumartesi gecesi, kendi takımının Brighton’ı 1-0 yendikten sonra gol atmasının ardından Sky Sports’a konuşan forvet, “Süper Lig 48 saat içinde kesildi, ırkçılık neden arka planda kalıyor? Gözümde daha büyük.” Brighton forvet Neal Maupay da çevrimiçi tacize maruz kaldı ve Sky Sports’a boykotun “çok iyi” bir hareket olduğunu söyledi.

Fransız, “Oyuncular internette çok fazla suistimal görüyor ve bununla mücadele etmemiz gerekiyor. Bunu yapmanın iyi bir yolu. Bu işte birlikte olmamız iyi,” dedi. Futbol Taraftarları Derneği, Lig Yöneticileri Derneği, Futbolda Kadınlar, Kadınlar Şampiyonası ve kulüplerinin yanı sıra hakem kurumu Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) de Twitter, Facebook ve Instagram’ı boykot etmeyi taahhüt etti.

Hareket, Swansea City’nin bir dizi oyuncunun hedef alınmasının ardından istismara karşı durmak için sosyal medya hesaplarını bir hafta süreyle kapatmasından üç hafta sonra gelecek. Şampiyona rakipleri Birmingham City ve İskoç şampiyonu Rangers, Swansea’nın sosyal medyayı boykot etme konusundaki liderliğini izledi. Eski Arsenal ve Fransa forvet oyuncusu Thierry Henry, platformlarda ırkçılık ve zorbalık nedeniyle Mart ayında kendisini tüm sosyal medyadan çıkardı.

BBC’nin Newsnight programına verdiği röportajda 43 yaşındaki, “yeter artık” ve sosyal medyada ırkçılığa karşı durması gerektiğini söyledi. Nisan ayının başlarında Liverpool, Nisan ayında Trent Alexander-Arnold, Naby Keita ve Sadio Mane’nin hedef alınmasının ardından sosyal medyada ırkçı tacizin “devam etmesine izin verilemeyeceğini” söyledi.

İngiliz futbolunun yönetim organlarından yapılan ortak bir açıklamada, boykotun “sosyal medya şirketlerinin çevrimiçi nefreti ortadan kaldırmak için daha fazlasını yapması gerektiğini vurgulamanın” ve aynı zamanda “insanları eğitmenin önemini vurgulamanın” bir yolu olduğunu söyledi.

“Futbolun tek başına boykot eylemi elbette çevrimiçi ayrımcı taciz belasını ortadan kaldırmayacak, ancak oyunun bu devam eden mücadelede gönüllü ve proaktif adımlar atmaya istekli olduğunu gösterecektir.” Federasyonun eşitlik ve çeşitlilik direktörü Edleen John, “İngiliz futbolu hiçbir şekilde ayrımcılığa müsamaha göstermeyecektir” dedi.

“Oyun genelinde örgütleri ve bireyleri bu sosyal medya platformlarını geçici olarak boykot etmeye, dayanışma göstermeye ve mesajda birleşmeye çağırıyoruz” dedi. “Sosyal medya şirketlerinin, bu endemik sorunu ele almak için ahlaki ve sosyal sorumluluklarını yerine getirememeye devam ederlerse sorumlu tutulmaları gerekiyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Premier Lig Kulüpleri Kötüye Kullanımla Mücadele İçin Boykot

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı: Mission: Zero adlı çevre programı ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör