Spotify Yakında Podcast Abonelik Hizmetini Başlatacak

blank
Spotify Yakında Podcast Abonelik Hizmetini Başlatacak

İçerik: Spotify Yakında Podcast Abonelik Hizmetini Başlatacak

Spotify Yakında Podcast Abonelik Hizmetini Başlatacak. Platform, Apple’ın yeni duyurulan podcast abonelik hizmetiyle rekabet edecek ancak rakibi gibi bir ücret talep etmeyecek veya üyelik kesintisi yapmayacak. Şirket, içerik oluşturucuların abonelik ücretlerinin yüzde 100’ünü almalarına izin verecek. Kaynaklara göre, Spotify podcast abonelik gelirinden bir pay almayacak.

Buna karşın Apple, önümüzdeki ay başlayacak olan programı kapsamında podcast abonelik ücretlerinin yüzde 30’unu elinde tutacak. YouTube, Twitch, Facebook ve Patreon dahil çoğu içerik oluşturucu platformu, abonelik ücretlerinden ve / veya hayran ödemelerinden de bir kesinti alır.

Şu anda Spotify, müşterilerin Apple uygulama içi satın alımlar yoluyla abonelikler için ödeme yapmasına izin vermiyor – ve Spotify, Avrupa Birliği’ne rekabete aykırı davranış iddiasıyla resmi bir şikayette bulunmayı da içeren Apple’ın App Store politikalarının çok sesli bir eleştirmeni oldu. Benzer şekilde, Apple aracılığıyla Spotify podcast aboneliklerini satın alamayacaksınız.

Spotify, abonelere özel içerik sunmalarına izin vermek için podcasters için ücretli abonelikleri test edeceğini söyledi ve bunu resmi olarak Şubat ayında yayınladığı ” Stream On ” etkinliği sırasında duyurdu. Ancak bunun nasıl çalışacağına dair henüz detay vermedi.

Spotify’ın, Obamas, Prince Harry ve Meghan Markle ve son zamanlarda Bruce Springsteen gibi kişiliklerle büyük anlaşmalar imzalayarak podcast platformunu genişlettiğini belirtmekte fayda var.Ayrıca Warner Bros, Hollywood yapımcısı Chernin ve Archie Comics ile podcast anlaşmaları imzaladı.

Bu arada, Facebook, Spotify’ın podcast abonelik sunumuyla bağlantılı olarak, Spotify’ın “ Project Boombox ” adlı bir hizmet olan ses oynatıcısının entegre bir sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Hizmet önümüzdeki hafta başlayacak ve şarkılara ve podcast’lere doğrudan Facebook uygulaması içinden erişim sağlayacak. Bu, Facebook’un Pazartesi günü duyurduğu sosyal sesli ve sesli mesajlaşma özelliklerinin daha geniş kapsamının bir parçası.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify Yakında Podcast Abonelik Hizmetini Başlatacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu: OnePlus Nord CE 5G sızıntıları, 10 Haziran lansmanından …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör