Tesla Arabaları, Sürücü Koltuğunda Kimse Olmadan Sürebilir

blank
Tesla Arabaları, Sürücü Koltuğunda Kimse Olmadan Sürebilir

İçerik: Tesla Arabaları, Sürücü Koltuğunda Kimse Olmadan Sürebilir

Tesla Arabaları, Sürücü Koltuğunda Kimse Olmadan Sürebilir. Etkili ABD dergisi Tüketici Raporları Perşembe günü mühendislerinin bir Tesla Inc aracını sürücü koltuğunda kimse olmadan kullanabildiklerini, ancak sistemin sürücü koltuğunun boş olduğuna dair bir uyarı veya gösterge gönderemediğini söyledi.

Mühendisler, bu hafta bir Tesla Model Y’yi test ederken, müfettişler, sürücü koltuğunda kimse olmadan çalıştığına inanılan Tesla Model S’nin Cumartesi gecesi Houston’ın kuzeyinde bir ağaca çarpmasının ardından iki kişinin öldüğü bir kazayı araştırdı. Dergi, yarım mil kapalı test pistinde yapılan birkaç yolculukta, Model Y’nin otomatik olarak boyalı şerit çizgileri boyunca yönlendirildiğini söyledi.

Tüketici Raporları oto testinin kıdemli müdürü Jake Fisher, “Değerlendirmemizde, sistem sadece sürücünün dikkatini verdiğinden emin olmadı, aynı zamanda orada bir sürücü olup olmadığını da anlayamadı,” dedi. “Tesla, gelişmiş sürücü destek sistemlerine sahip modellerde sürücünün yola baktığından emin olmak için teknolojiyi kullanan GM ve Ford gibi diğer otomobil üreticilerinin gerisinde kalıyor.”

Tesla’nın Otopilot’u, bazı sürüş görevlerini yerine getiren ve sürücülerin zaman zaman ellerini direksiyondan çekmelerine izin veren bir sürücü destek sistemidir, ancak Tesla, özelliklerinin “aktif sürücü gözetimi gerektirdiğini ve aracı otonom yapmadığını” söylüyor. Tesla, Reuters’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Tüketici Raporları hikayesi, son kazaların ardından Tesla’nın yarı otomatik sürüş sistemi üzerinde artan incelemelerin ortasında ve güncellenmiş “tam otonom sürüş” yazılımını daha fazla müşteriye sunmaya hazırlanıyor. Ayrı ayrı Perşembe günü Senatörler Richard Blumenthal ve Ed Markey, Ulusal Karayolu Güvenliği İdaresi (NHTSA) yöneticisine, ajansın Teksas kazasını iyice araştırmasını ve gelecekteki kazaları önlemek için düzeltici eylemleri özetleyen bir rapor hazırlamasını isteyen bir mektup gönderdiler.

NHTSA Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kazayı araştırmak için özel bir kaza araştırma ekibi gönderdiğini ve bugüne kadar Tesla kazalarına 28 kaza açtığını ve dört beklemede olduğunu söyledi. NHTSA, mektupla ilgili hemen yorum yapmadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Arabaları, Sürücü Koltuğunda Kimse Olmadan Sürebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör