YouTube’dan İçerik Üreticileri İçin Yeni Uygulama

blank
YouTube'dan İçerik Üreticileri İçin Yeni Uygulama

İçerik: YouTube’dan İçerik Üreticileri İçin Yeni Uygulama

YouTube’dan İçerik Üreticileri İçin Yeni Uygulama. YouTube’un, içerik oluşturucuların YouTube Studio’daki adlarını ve profil resimlerini değiştirmelerini kolaylaştırdığı bildiriliyor. Değişiklikler artık tüm Google hesabı yerine yalnızca YouTube kanalını etkileyecek. Görünüşe göre yeni özellik, YouTube içerik oluşturucularından çok talep edilen bir özellikti ve bildirildiğine göre 22 Nisan’da kullanıma sunulmaya başlandı. Bu özellik, video paylaşım sosyal medya platformunda hem kişisel hem de marka hesaplarında kullanılabilir. Yakın zamanda YouTube, herhangi bir içerik yüklenmeden önce telif hakkı bilgilerini doğrulayan bir kontrol özelliği de ekledi.

Bir rapor, YouTube’un artık içerik oluşturucuların adlarını ve profil resimlerini bağlantılı Google hesabıyla değiştirmeden sosyal medya platformunda değiştirmelerine izin vereceğini belirtiyor. Bu, içerik oluşturucuların, isterlerse YouTube ve Gmail hesapları için farklı bir ad ve resme sahip olmalarını sağlayacaktır. Ancak, hesabı doğrulanmış içerik oluşturucuların doğrulanmış rozetlerini kaybedeceklerini söyleyen bir sürücü var. Böyle bir durumda kullanıcılar, yayına göre doğrulama için yeniden başvurabilirler.

İçerik oluşturucular, adlarını ve profil resmi başlıklarını YouTube Studio olarak değiştirebilirler. Oradayken, ekranın sol tarafındaki kenar çubuğundan Özelleştirme seçeneğine gidin. İçerik oluşturucular daha sonra Marka sekmesi altındaki profil resimlerini değiştirebilir ve Temel bilgiler sekmesi altında adlarını değiştirebilir. Gadgets 360, özelliği bağımsız olarak doğrulayamadı. Güncellemenin henüz tüm kullanıcılara ulaşmadığı tahmin edilebilir.

2021’de ABD’de YouTube’un En Popüler Sosyal Medya Platformu: Rapor
YouTube, kısa süre önce YouTube Studio’ya içerik oluşturucular için bir kontrol özelliği ekledi. Yeni özellik, bir video YouTube’a yüklenmeden önce telif hakkı ihlalini kontrol edecektir. Video paylaşım platformu, telif hakkı sahipleriyle birlikte, herhangi bir videonun YouTube’dan çekilmesine yol açabilecek herhangi bir yasa ihlali olup olmadığını aktif olarak kontrol eder. Bununla birlikte, video yüklenmeden önce herhangi bir ihlal bulunmasa bile, telif hakkı sahipleri videoyu yükledikten sonra yine de işaretleyebilir. Bu, gelecekte telif hakkı trollerini etkilemeyebilir. Abone sayısını gerçek zamanlı olarak söyleyen ek bir özellik eklenmiştir. Sayı, Analytics sekmesinin altındaki Oluşturucu Gösterge Tablosunda görülebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube’dan İçerik Üreticileri İçin Yeni Uygulama

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör