Apex Legends’a Takımlı Deathmatch Modu Geliyor

blank
Apex Legends'a Takımlı Deathmatch Modu Geliyor

İçerik: Apex Legends’a Takımlı Deathmatch Modu Geliyor

Apex Legends’a Takımlı Deathmatch Modu Geliyor:Respawn Entertainment, Apex Legends yolunda olan yeni bir karakter ve silahla birlikte, 4 Mayıs’taki Legacy güncellemesinin bir parçası olarak kalıcı bir oyun modu ekliyor. Arenas, Valorant ile birkaç benzerlik taşıyan bir 3v3 takım ölüm maçı modudur. Haritalardan birkaçı battle royale haritalarındaki konumlardan çekilmiştir, ancak onu dışarı çıkaracağınız tamamen yeni bazı arenalar olacaktır.

Battle royale modunun aksine, ille de silah aramak zorunda kalmayacaksınız. Her tur, Valorant ve Counter-Strike: Global Offensive’deki satın alma aşaması gibi, silah ve teçhizat satın alabileceğiniz bir yükleme aşamasıyla başlar. Bazı temel ekipmanlara sahip olacaksınız ve malzemeleri kullanarak başka silahlar, geliştirmeler ve eşyalar satın alabilirsiniz. Bunları kazanmanın tek yolu oyun oynamaktır. Raundları tamamlamak ve öldürmeleri puanlamak için bir miktar alacaksınız ve tedarik kutularında daha fazla malzeme bulacaksınız.

Taktiksel ve nihai yeteneklerinizi tur başına yalnızca belirli sayıda kullanabilirsiniz. Başlangıçta taktik yeteneğinizin bazı kullanımlarını (veya ücretlerini) alacaksınız ve yükleme sırasında daha fazla şarj ve nihai yetenek satın alabilirsiniz. Kalan tüm masraflar bir sonraki tura aktarılacaktır.

Battle Royale’lerde olduğu gibi, zamanla bir yüzük kapanır ve ekipleri birbirine yaklaştırır. Yükseltilmiş silahlara sahip bir bakım paketi, raundun yarısına doğru düşecek. Tur başlamadan önce yüzüğün nerede kapanacağını ve airdropta hangi silahların olacağını göreceksiniz, böylece bunlar etrafında strateji oluşturmak için biraz zamanınız olacak.

Arenalar, Valorant’tan birkaç yönden farklıdır. Düşen takım arkadaşlarını canlandırabilseniz de, yeniden doğma seçeneği yoktur. Silahlar bir turdan diğerine taşınmaz ve yerleştirilecek veya etkisiz hale getirilecek bomba yoktur.

Maçlar da Valorant’tan çok daha kısa olacak. Zafer kazanmak için en az üç tur ve rakiplerinizden en az iki tur kazanmanız gerekecek. Skor her biri dört turda eşitse, maç ani ölümle sonuçlanır.

Arenalar, oyunculara Apex Legends’ın tadını çıkarmanın yepyeni bir yolunu sunmakla kalmayacak, aynı zamanda oyunun bir esport olarak potansiyelini de genişletecek. Valorant halihazırda gelişen bir rekabet ortamına sahipken, CS: GO hala oldukça popüler. Apex Legends’ın 100 milyondan fazla oyuncusu olduğu göz önüne alındığında, Arenas’ın esporda daha büyük bir oyuncu olmasına yardım edebileceğini anlamak zor değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apex Legends’a Takımlı Deathmatch Modu Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı: Geliştirici, Twitter’da Cyberpunk 2077 oyuncularının şu ana …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör