Apple, Uygulama İzleme Gizliliğine Sahip iOS 14.5’i Yayınladı

blank
iPhone Sahiplerinin Sadece Yüzde 4'ü Uygulama İzlemeyi Kabul Etti

İçerik: Apple, Uygulama İzleme Gizliliğine Sahip iOS 14.5’i Yayınladı

Apple, Uygulama İzleme Gizliliğine Sahip iOS 14.5’i Yayınladı:

Apple, kısa süre önce son bellekte daha önemli orta döngü işletim sistemi güncellemelerinden birini yayınladı. Şirket, Facebook kederine neden olan da dahil olmak üzere, birkaç gerçekten kullanışlı özellik ekleyen önemli bir yükseltme olan iOS 14.5’i (ve iPad OS 14.5) yayınladı. Yeni yazılım, özellikle reklamveren cihaz kimlikleri için izin gerektiren önceden gecikmiş bir sistemi tanıtmaktadır. Apple, bunun izlemeyi sınırlandırarak gizliliğinizi artıracağını söylüyor, ancak Facebook bunun reklam gelirine zarar vereceğinden şikayet etti.

Diğerleri daha az tartışmalı. Yeni iOS güncellemesi, bir yüz maskesi takarken Face ID donanımlı iPhone’unuzun kilidini Apple Watch’unuzla (yani watchOS 7.4 çalıştırıyor) açmanızı sağlar, böylece pandemide dışarıda olduğunuzda parolanızı girmek zorunda kalmazsınız. dünyayı vurdu. 14.5 sürümü ayrıca, ücretli abonelik seçenekleriyle yeniden tasarlanmış bir Podcast uygulamasının lansmanını da işaret ediyor. Ve bir oyuncuysanız, PlayStation 5 ve Xbox Series X kontrol cihazları için destek bulmaktan mutlu olabilirsiniz.

Siri ayrıca, sesli asistandan şarkı çalmasını istediğinizde, varsayılan bir müzik hizmeti ayarlamamasına rağmen sizden bir müzik sağlayıcı seçmenizi isteyecektir. Bu yazılım, “Asyalı” aramalarını yetişkin içeriği olarak işaretleyen bir kusuru da düzeltmelidir.

iOS 14.5 ve iPadOS muadili, yenilenmiş bildirimler gibi iOS 15 ile geldiği söylentileri kadar iddialı değil. Bununla birlikte, bu açıkça normal nokta sürümünden daha fazlasıdır. Gizliliğe değer veriyorsanız veya yalnızca iPhone’unuza daha hızlı erişim istiyorsanız, sahip olunması gereken bir şey olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Uygulama İzleme Gizliliğine Sahip iOS 14.5’i Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör