NASA’nın Mars Helikopteri Artık Daha Uzağa Ve Daha Hızlı Gidiyor

blank
NASA'nın Mars Helikopteri Artık Daha Uzağa Ve Daha Hızlı Gidiyor

İçerik: NASA’nın Mars Helikopteri Artık Daha Uzağa Ve Daha Hızlı Gidiyor

NASA’nın Mars Helikopteri Artık Daha Uzağa Ve Daha Hızlı Gidiyor:

NASA’nın Ingenuity helikopteri çok daha iddialı bir üçüncü uçuşu tamamladı. Space.com’un bildirdiğine göre, Mars uçağı, ana üssünün yaklaşık 164 fit kuzeyinde (bir futbol sahasının yarısından biraz daha fazla) yaklaşık 4,5 MPH hızla ilerledi. Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak Ingenuity ikinci uçuşu sırasında yalnızca 1,1 MPH’de 13 fitlik yol kat etti – bu, yukarıdaki fotoğrafta Ingenuity’yi görmek için neredeyse gözlerinizi kısmanız gerekecek kadar uzaktı.

NASA’nın Mayıs ayı başlarında çabalarını durdurmasına ve Perserverance gezgininin ana misyonuna odaklanmadan önce yalnızca iki potansiyel uçuş kaldı. Yine de bunların heyecan verici olmasını bekleyin. Proje yöneticisi Mimi Aung, son iki yolculuğun “gerçekten maceralı” olması ve uçan makinenin sınırlarını test etmesi gerektiğini söyledi.

Şimdiye kadarki başarıların, gelecekteki Mars keşfi üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemel. Yaratıcılık, uçağın çok düşük atmosferik yoğunluğuna rağmen gezegende uçabileceğinin kanıtıdır ve artık daha sonraki görevlerin Mars’ı daha önce mevcut olmayan bakış açılarından incelemek için dronları kullanması için iyi bir şans var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’nın Mars Helikopteri Artık Daha Uzağa Ve Daha Hızlı Gidiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA, Mars Havasını Solunabilir Oksijene Dönüştürüyor

NASA, Mars Havasını Solunabilir Oksijene Dönüştürüyor:Perseverance’ın nihai amacı, Mars’ta eski yaşamın işaretlerini aramak olsa da, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör