Son Dakika: Tam Kapanış Perşembe Günü Başlıyor

blank
Son Dakika: Tam Kapanış Perşembe Günü Başlıyor

İçerik: Son Dakika: Tam Kapanış Perşembe Günü Başlıyor

Son Dakika: Tam Kapanış Perşembe Günü Başlıyor: Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Revizyon sonrası yapılan ilk kabine toplantısında ana gündem koronavirüs salgını ile mücadele oldu. Ramazan ayının ilk iki haftasına yönelik “kısmi kapatma” kararının ardından 2 haftalık süre doldu ve gözler Beştepe’ye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından alınan kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu dönemde kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak” dedi.

İşte tam kapanma kararıyla beraber uygulanmaya başlanacak olan yeni tedbirler;

  • İçişleri Bakanlığı genelgesinde muaf tutulan kuruluşlar dışındaki tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.
  • Tüm şehirlerarası seyahatler izne tabi olacak ve şehirlerarası toplu taşıma yüzde 50 kapasite ile çalışabilecektir.
  • Konaklama tesislerinde yapılan rezervasyonlar, sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için bir istisna olmayacaktır.
  • Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek ve tüm sınavlar ertelenecektir.
  • Sürecin hedeflediğimiz sonuçları vermesi için kurallar sıkı bir şekilde uygulanacak ve tedbirlerin kötüye kullanılmasına izin verilmeyecektir.
  • Salgın başladığından beri radyasyon ekipleriyle yoğun bir şekilde çalışan muhtarlarımızın aşı olacağının müjdesini vermek istiyorum.
  • Zincir marketler Pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde de belirlenen saatlerde hizmet vermeye devam edecek.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Son Dakika: Tam Kapanış Perşembe Günü Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör