Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti

blank
Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti

İçerik: Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti

Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti:

Tesla, son zamanlarda çok fazla inceleme yaptı, yenilenen Model S ve Model X ile gecikmeler yaşadı ve otomobil endüstrisi küresel bir yarı iletken kıtlığı ile mücadele ediyor. Ancak bunların hiçbiri Tesla’nın işi üzerinde fazla bir etkiye sahip görünmüyordu.

Pazartesi günü, Silikon Vadisi otomobil üreticisi, tek bir Model S sedan veya Model X SUV yapmamasına rağmen, bir yıla kadarki en iyi başlangıcını duyurdu. Bu, büyük ölçüde Tesla’nın Çin’in Şangay kentindeki bir yıl önce ürettiği ve sattığı Model 3’lerin ve Model Y’lerin sayısını artırmaya devam etmesi ve CEO Elon Musk’ın uzun zamandır devam eden üretim hedefini doğrulaması nedeniyle teşekkür eder. elektrikli araçlar için dünyanın en büyük pazarları.

Sonuç olarak, Tesla ilk çeyrekte 10.4 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi ve 438 milyon dolar kar elde etti. Bu, Tesla’nın en erken koronavirüs salgınları nedeniyle Çin’deki fabrikasını geçici olarak kapatmak zorunda kaldığı 2020’nin ilk çeyreğinde ürettiği gelirin iki katı. Aynı zamanda Tesla’nın son çeyrekte elde ettiği en yüksek kâr.

Bu, Tesla’nın kâr elde ettiği art arda yedinci çeyrek, ancak şirket bir kez daha emisyon kredilerini diğer otomobil üreticilerine satarak canlandı. Tesla Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 518 milyon dolar değerinde rekor düzeyde düzenleyici kredi sattığını, yani çeyreği onlarsız kırmızı renkte bitireceğini söyledi. Tesla, Pazartesi günü yayınladığı sunumunda yasal kredi satışlarındaki büyümeyi olumlu olarak sundu. Ancak Tesla’nın pek çok yakın takipçisi, sattığı ürünlere göre kar elde edebileceği anı bekliyor. Bu o an değildi.

Tesla ayrıca ilk çeyrekte yaklaşık 101 milyon dolar değerinde bitcoin sattığını söyledi. Şirket, Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık kripto para satın aldığını ve müşterilerin bitcoin kullanarak otomobiller için ödeme yapmalarına izin vermeye başladığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör