watchOS 7.4, iPhoneların Kilidini Açmanın Kolay Yolunu Sunacak

blank
watchOS 7.4, iPhoneların Kilidini Açmanın Kolay Yolunu Sunacak

İçerik: watchOS 7.4, iPhoneların Kilidini Açmanın Kolay Yolunu Sunacak

watchOS 7.4, iPhoneların Kilidini Açmanın Kolay Yolunu Sunacak:

Apple, iOS 14.5 ile birlikte diğer işletim sistemlerinde de güncellemeler yaptı. En son iOS aygıt yazılımının temel özelliklerinden biri, iPhone’unuzun kilidini açmanın daha kolay bir yoludur. WatchOS 7.4 çalıştıran bir Apple Watch taktığınız sürece cihazınızın kilidini Face ID eşleşmesine veya parolasına gerek kalmadan açabilirsiniz.

Buradaki fikir, çoğu zaman hala maske taktığımızda insanların telefonlarına daha hızlı erişmelerine yardımcı olmaktır. Face ID ile telefonunuzun kilidini açmak için maskenizi aşağı çekmeniz gerekmeyecek. Özelliği kullanmak için iPhone’unuzun Face ID ve Parola ayarlarında “Apple Watch ile Kilidi Aç” seçeneğini açmanız gerekir.

Ayrıca watchOS 7.4’e ulaşmak, Bluetooth cihaz türünü sınıflandırmanın bir yoludur, böylece sesli bildirimler için doğru kulaklıkları belirleyebilir. Ek olarak, Apple Fitness + antrenmanlarınızdan AirPlay 2 özellikli cihazlara ses ve video aktarabilirsiniz. Düzensiz kalp ritmi bildirimleri ve EKG uygulaması (Seri 4 ve üzeri) Avustralya ve Vietnam’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Diğer yerlerde, macOS 11.3, üç aylık bir beta sürümünden sonra herkes tarafından kullanılabilir. M1 Mac’ler için optimizasyonların yanı sıra AirTag desteği ve Find My ve Podcast uygulamalarının en son sürümlerini içerir. Ses çıkışını stereo HomePod’lara varsayılan olarak ayarlayabilir, Anımsatıcılar’da daha fazla sıralama seçeneğine erişebilir ve Apple Music’in otomatik oynatma özelliğini kullanabilirsiniz. Ek olarak macOS 11.3, TechCrunch’ın da belirttiği gibi Shlayer kötü amaçlı yazılım için bir düzeltmenin yanı sıra Siri ve yeni emoji için daha çeşitli ses desteğine sahip.

HomePod 14.5, bazı hata düzeltmelerinin yanı sıra yeni Siri seslerini de destekliyor. TvOS 14.5’e gelince, iPhone’unuzu TV’nizdeki renk dengesini otomatik olarak kalibre etmek için kullanan bir özellik var. Hepsinden önemlisi, macOS ve tvOS, en son PlayStation DualSense ve Xbox denetleyicileri için destek kazandı; bu, Apple Arcade oyunlarını sık sık oynarsanız kullanışlı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: watchOS 7.4, iPhoneların Kilidini Açmanın Kolay Yolunu Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak

Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak: Apple’ın AirTag’lerinin dün duyuruda bahsedilmeyen bir özelliği var: Android …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör