Xiaomi, 200 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

blank
Xiaomi, 200 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Xiaomi, 200 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, 200 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor:

Xiaomi, yeni bir rapora göre 200 megapiksel sensörle gelecek bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu haber, Çinli teknoloji devinin Hindistan’da 108 megapiksel Samsung HM2 birincil sensörlü Xiaomi Mi 11X Pro’yu piyasaya sürmesinden birkaç gün sonra geldi. 200 megapiksel sensör hakkındaki raporlar, internette epey bir süredir dolaşıyor. Birkaç ihbarcı da, Samsung’un akıllı telefon kameraları için 200 megapiksel ISOCELL sensörü üzerinde çalıştığını iddia etti.

Tipster Dijital Sohbet İstasyonu, bir tweet aracılığıyla 200 megapiksel sensörün varlığını ve Weibo’da (ITHome aracılığıyla) bir gönderi olduğunu doğruladı. Tahmin edenin gönderisi, Xiaomi’nin 200 megapiksel kameralı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını açıkça belirtmiyor, ancak ITHome raporu yapıyor. Ayrıca, bu özel ISOCELL sensörünün Samsung tarafından geliştirildiğini ve 0,64 mikron piksele sahip olduğunu iddia eden tipster Ice Universe’den eski bir Weibo gönderisine de atıfta bulunuyor.

Bu, Samsung’un adının 200 megapiksel kamera sensörünün üreticisi olarak ilk kez ortaya çıkması değil. Tipster WHYLAB, Ice Universe’den bir tweet’in yanı sıra Samsung’un da bu sensör üzerinde çalıştığını iddia etmişti. WHYLAB, Samsung’un iddia edilen 200 megapiksel sensörünün 1 / 1.37 inç boyutlarında ve 1.28 mikron piksele sahip olduğunu iddia etti. Gelişmiş görüntüler için gürültüyü azaltmak için 4’ü 1 arada ve 16’sı 1 arada piksel gruplama teknolojisini desteklediği iddia ediliyor.

Sensör ayrıca 16K video kaydetmesi için eğildi.O sırada WHYLAB, sensörün ZTE Axon 30 Pro 5G’de de görücüye çıkabileceğini, ancak akıllı telefonun Samsung tarafından 64 megapiksel sensörle piyasaya sürüldüğünü söyledi. LetsGoDigital’den Mark Peters, bir tweet’te Samsung Galaxy S22’nin 200 megapiksel sensöre sahip olacağını iddia etmişti. Ayrıca Technizo Concept ile birlikte 200 megapiksel Olympus kamerayı vurgulayan 3D ürün renderlarını paylaştı. Şu an için bu konuda somut bir bilgi yok ve gelişmelerin tuzla değerlendirilmesi gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, 200 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör