Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

blank
Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

İçerik: Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu:

Şubat ayının başında Ford, 2025 yılına kadar elektrikli ve otonom araç geliştirmeye 29 milyar dolar taahhüt etti. Bu yatırımı, serisini elektriklendirme konusundaki kararlılığının daha fiziksel bir göstergesiyle takip ediyor. Michigan’ın güneydoğusunda, şirket Ford Ion Park adında bir pil geliştirme merkezi kurdu.

Tesis, araştırma, üretim ve satın alma gibi alanlarda uzman olan 150 kişilik merkezi bir multidisipliner ekibi barındıracak. Şirket, ekibin daha az maliyetli ve daha geniş menzil sunan EV pilleri geliştirmesine yardımcı olacağını söylüyor. Ford, Ion Park ekibine liderlik etmesi için elektrikli sistemler mühendisliği şu anki müdürü Anand Sankaran’ı seçti. Sankaran’ın özgeçmişinde, yakın zamandaki Mustang Mach-E ve otomobil üreticisinin ilk elektrikli araçlardan biri olan 2001 Escape Hybrid gibi projeler yer alıyor.

Ford’un baş ürün platformu ve operasyon sorumlusu Hau Thai-Tang, “En nihayetinde daha fazla batarya Ar-Ge’sine yatırım yapmak, müşteriler için zaman içinde daha fazla, daha da iyi, daha düşük maliyetli EV’ler sunma sürecini hızlandırmamıza yardımcı olacak” dedi. “Ford’un pil geliştirme ve üretim yeteneklerini modernize ediyoruz, böylece maliyetleri ve üretim değişkenlerini şirket içi daha iyi kontrol edebiliyor ve dünya çapında üretimi hız ve kalite ile ölçeklendirebiliyoruz.”

Ford ayrıca, EV pillerinin geliştirilmesi, test edilmesi ve üretilmesine adanmış bir ortak laboratuvar kurmak için 185 milyon dolar harcayacak. Önümüzdeki yılın sonlarında açılması planlanan 200.000 metrekarelik tesis, şirketin yeni pil teknolojilerini hızla ölçeklendirmesine olanak tanıyacak yeni üretim tekniklerini denemek için ekipman barındıracak. Ford’un Pil Kıyaslama ve Test Laboratuvarı, bu yeni girişimlerin ciddi olduğunu göstermek için onları destekleyecektir. Otomobil üreticisi, yeni pil kimyalarını denemek için geçen yıl 100 milyon dolarlık 185.000 metrekarelik tesisi açtı. Tesis, kapılarını açtığından beri 150’den fazla farklı hücre türünü test etti ve analiz etti.

İki yeni tesis, Ford’un batarya teknolojisinin başarılı bir elektrikli araç stratejisi için kritik öneme sahip olduğunun farkına vardığının güçlü bir işaretidir. Tesla, araçlarının menzili nedeniyle az da olsa rekabetin önünde kaldı. Ve önümüzdeki iki ila üç yıl içinde daha uygun fiyatlı hücrelerle bu liderliği genişletmek istiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Opel Manta GSe ElektroMOD Resmi Olarak 19 Mayıs’ta Çıktı

Opel Manta GSe ElektroMOD Resmi Olarak 19 Mayıs’ta Çıktı. Opel, en modern unsurları içeren ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör