Lyft, Toyota İle 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

blank
Lyft, Toyota İle 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

İçerik: Lyft, Toyota İle 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

Lyft, Toyota İle 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı:

Lyft, dahili otonom araç geliştirme ekibi olan Seviye 5’i indiriyor. Şirket Pazartesi günü, bölümü Toyota’ya 550 milyon dolara satmayı planladığını duyurdu. Buna karşılık, Japon otomobil üreticisi ekibi Woven Planet yan kuruluşuna entegre edecek. Toyota, bölünme için Lyft’e önceden 200 milyon $ ödeyecek ve işlemi tamamlamak için beş yılda bir 350 milyon $ daha ödeyecek. İki şirket, anlaşmanın bu yılın üçüncü çeyreğinde kapanmasını beklediklerini söylüyor.

Ve Lyft, Seviye 5’i satma nedenleri konusunda utangaç değil. Anlaşmanın gerçekleşmesi koşuluyla, şirket, Ar-Ge harcamalarının bunun sonucunda keskin bir şekilde düşmesini bekliyor. Bu, şirket kârlı hale gelmeye çalışırken önemli bir adım. Lyft’in kurucu ortağı ve başkanı John Zimmer, “İşlemin beklenen zaman çerçevesinde kapandığını ve COVID iyileşmesinin devam ettiğini varsayarsak, bu yılın üçüncü çeyreğinde Düzeltilmiş FAVÖK karlılığını elde edebileceğimize eminiz” dedi.

Bugün yapılan duyuru ile Lyft, kendi kendine giden otomobil işini diğer şirketlere etkin bir şekilde bırakmak için Uber’i takip ediyor. Lyft, 2017’den beri teknoloji üzerinde çalışıyordu ve Uber ile aynı yüksek profilli aksaklıklara sahip olmasa da, mümkün olan en kısa sürede karlı hale gelmek için aynı baskı altında.

Bugünkü açıklamanın önemli bir yönü, Toyota’nın geçen yıl Uber’s Advanced Technologies Group’u satın alan Aurora ile otonom taksiler geliştirmek için çalıştığıdır. 2021’in sonunda, önümüzdeki birkaç yıl içinde Uber ve diğer araç çağırma ağlarında bulunanları piyasaya sürmeyi göz önünde bulundurarak, sürücüsüz minibüsleri test etmeye başlamayı planlıyorlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lyft, Toyota İle 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AirDrop Güvenlik Açığı Kullanıcı Bilgilerini Sızdırabilir

Apple AirDrop Güvenlik Açığı, Kullanıcı Bilgilerini Herkese Sızdırabilir: Apple’ın AirDrop teknolojisi kullanıcıların telefon numaralarını ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör