Microsoft Teams İki Saat Boyunca Dünya Çapında Çöktü

blank
Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

İçerik: Microsoft Teams İki Saat Boyunca Dünya Çapında Çöktü

Microsoft Teams İki Saat Boyunca Dünya Çapında Çöktü:

Microsoft Teams bugün çalışmıyordu ve birçok kullanıcı için bugün iki saatten fazla bir süredir dünya çapında bir kesinti yaşanıyor. Sorunlar bu sabah 6:30 civarında başladı ve Avrupa ve Asya’daki birçok Microsoft Teams kullanıcısı için bağlantıyı engelliyordu. Microsoft, sorunların temel nedenini belirlediğini ve bir düzeltme uyguladığını söylüyor. “İyileşme belirtileri görüyoruz ve hizmeti izlemeye devam edeceğiz.”

Bazı Microsoft Teams kullanıcıları, hizmete web üzerinden erişmeye çalışırken 401 hata kodu bildirirken, bağlantı sorunları kullanıcıları küresel olarak etkiliyordu. Diğerleri Takımları ve kanalları görebildi ancak mesaj gönderemedi. Microsoft ayrıca bazı kullanıcıların “birden çok özellikle düşük performansla karşılaşabileceği” ve “herhangi bir kullanıcının bu sorundan etkilenebileceği” konusunda uyardı.

Microsoft Teams kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bu sorunun tüm dünyadaki kullanıcıları etkilediğini onayladık. Sorunun kaynağını belirlemek için telemetriyi ve son değişiklikleri inceliyoruz. Yönetim merkezinde TM252802 altında daha fazla bilgi bulunabilir.” dedi.

Bu, Nisan ayının başındaki hizmetle ilgili sorunların ardından bu ayki ikinci Microsoft Teams kesintisi oldu. Microsoft ayrıca, bir kimlik doğrulama değişikliğinin iletişim uygulamasına erişimi devre dışı bırakmasının ardından geçen ay dört saatten fazla Teams sorunları yaşadı. Azure Active Directory, geçen ayki kesintinin bir parçası olarak Office web uygulamaları, Exchange Online, SharePoint Online ve diğer Microsoft hizmetlerinin yanı sıra sorunlarla da karşılaştı.

Görünüşe göre Microsoft’un hizmet sorunları bu sabah Teams ile sınırlı ve Azure, Xbox Live, Office veya diğer hizmetlerde sorun yaşanmadığı belirtiliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Teams İki Saat Boyunca Dünya Çapında Çöktü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör