OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi

blank
OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi

İçerik: OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi

OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi:

Londra merkezli uydu operatörü OneWeb, altıncı grup geniş bant internet uzay aracını yeni çıkardı. Rusya’nın Uzak Doğusundan otuz altı yeni platform fırlatılarak toplam yörünge içi takımyıldızı 182’ye yükseldi.

Diğer iki toplu teslimat, OneWeb’in yıl sonuna kadar enlemde 50 derece Kuzey’in üzerindeki konumlara bağlantı hizmetlerini sunduğunu görmelidir. Buna İngiltere, kuzey kıta Avrupası, Alaska, Grönland, İzlanda, Kanada ve Arktik Okyanusu dahildir.

Küresel tedarik, daha fazla uydu gerektirecektir. İlk öngörülen ağda kabaca 650 olurdu, ancak ikinci nesil bunu muhtemelen yaklaşık 7.000’e çıkarır. OneWeb şu anda İngiliz hükümetine ve Hindistan holdingi Bharti Global’e ait.

Uyduları, Avrupalı ​​havacılık devi Airbus ile ortak girişimde ABD’nin Florida şehrinde üretiliyor. İngiltere vergi mükellefleri yatırımıyla, üretimin bir kısmının, mevcut tasarım için değilse, o zaman kesinlikle daha sonraki uydu modelleri için kıyıya çekilebileceğine dair umut var.

Cuma günü OneWeb, gelecekteki uzay araçları için yeni teknolojiler ve uygulamalar bulmak için bir “inovasyon mücadelesi” başlattı. Arzu, geleneksel uydu sektöründe bulunmayan fikirleri çekmektir.

OneWeb baş teknoloji sorumlusu Massimiliano Ladovaz, “Uzay, dünyadaki iletişimin geleceğidir. Oraya ulaşmak için, mevcut zihniyetleri yeni fikirler, yenilikler ve heyecan verici ortaklık fırsatlarıyla sürekli olarak yeniden tanımlayan bir teknoloji yol haritası oluşturuyoruz” dedi.

“Fırsat, OneWeb’in yeni nesil uydu programının tanımlanmasında ve uygulanmasında aktif bir rol oynamaktır. Kazananlar, fikirlerini geliştirmelerine ve küresel tedarik zincirimizin bir parçası olmalarına yardımcı olmak için OneWeb’in kaynaklarına erişimi olan ve büyüyen bir şirket listesine katılacaklar. “

Uzay trafiği endişeleri
Geniş bant internet mega takımyıldızları, geçen haftaki 8. Avrupa Uzay Enkazı Konferansı’nda ana tartışma konusuydu. Bu ağların – planlanmakta ve uygulanmakta olan çok sayıda vardır – uzay ortamının doğasını değiştireceği kabul edilmektedir.

Nitekim, bu on yılda sayısız ticari çıkar tarafından öngörülen binlerce uyduya ev sahipliği yapmak için yeterli yer olup olmadığını merak eden bu alandaki bazı uzmanlar var.

Uluslararası Astronomi Birliği’nden Thomas Schildknecht, “Bazı yörünge bölgelerinde, kapasite konusunda karar vermemiz gereken bir noktaya geliyoruz; tüm teknik önlemleri yerine getirmiş olsak bile, oraya 10.000 uydu daha koyup koyamayacağımıza karar vermemiz gerekiyor,” dedi Uluslararası Astronomi Birliği’nden Thomas Schildknecht .

BBC News’e verdiği demeçte, “Maksimum kapasite olacak ve şu anda bu sorular üzerinde uluslararası düzeyde çalışmamız gerekiyor. İleriye bakmamız gerekiyor çünkü bu takımyıldızlar her ay yörüngeye 100 nesne koyuyor” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör