Twitter Artık COVID-19 Aşı Bilgileri Sağlayacak

blank
Twitter Artık COVID-19 Aşı Bilgileri Sağlayacak

İçerik: Twitter Artık COVID-19 Aşı Bilgileri Sağlayacak

Twitter Artık COVID-19 Aşı Bilgileri Sağlayacak:

Twitter, devam eden COVID-19 aşılama çabalarının tanıtımına yardımcı olmak için kullanıcıların zaman çizelgelerine bir bilgi kutusu ekliyor. Yeni özellik, bir rapora göre dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi ülkelerindeki en son aşı bilgilerini sağlayacak. Bu özellik, iOS ve Android uygulamalarında bir kullanıcının Twitter beslemesinin üst kısmında büyük, göz ardı edilemez bir kutu olarak görünecek ve kullanıcıları “koronavirüs (COVID-19) aşıları hakkında en güncel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. ”.

The Verge tarafından bildirildiği üzere, bağlantıya tıklamak, kullanıcıyı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi gibi kuruluşlardan bir dizi toplanan tweet olarak gösterilen aşılar hakkında bilgiler içeren yeni bir Twitter etkinlik sayfasına götürecektir. (CDC), en azından ABD’de.

Kılavuz çizelge, aşı etkinliği, potansiyel yan etkiler, hamile insanlar için tavsiyeler ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılarla birkaç bölüme ayrılacaktır. Büyük bir teknoloji şirketinin COVID-19 aşılarını tanıtmaya ve kullanıcılara yararlı bilgiler sağlamaya yardımcı olmak için yaptığı son çabadır.Twitter’ın yanı sıra, sosyal medya platformu Facebook kısa süre önce ABD kullanıcıları için Haber Kaynağına eyalet bazında aşı bilgilerini ekledi, YouTube ise insanları aşı aşılarını yaptırmaya teşvik etmek için PSA’ların reklam kampanyasını yürütüyor.

Twitter Hindistan geçtiğimiz günlerde, hükümetin mevcut tıbbi krizin ele alınmasını eleştiren veya salgınla ilgili sahte haberler yaymasını eleştiren içeriği kaldırmalarını istemesinin ardından 100 gönderi ve URL’yi kaldırdığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Artık COVID-19 Aşı Bilgileri Sağlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Dünya Sağlık Örgütü Sinovac Aşısı için Acil Kullanım Onayı Verdi

Dünya Sağlık Örgütü Sinovac Aşısı için Acil Kullanım Onayı Verdi: Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de halen …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör