Google Size Ülkeler ve COVID 19 Hakkında E-Posta Gönderebilir

blank
Google Size Ülkeler ve COVID 19 Hakkında E-Posta Gönderebilir

İçerik: Google Size Ülkeler ve COVID 19 Hakkında E-Posta Gönderebilir

Google Size Ülkeler ve COVID 19 Hakkında E-Posta Gönderebilir:

Google, aldığı aramalara göre, COVID-19 aşılarının yayılmaya başlamasıyla birlikte seyahat ilgisinin artmakta olduğunu söylüyor. Bu noktada seyahat planlamak hala zordur, çünkü seyahat kısıtlamaları ülkeler arasında farklılık gösterir ve her an değişebilir. Google, hayalinizdeki destinasyonun kurallarını takip etmenize yardımcı olmak için, belirli bir konum için seyahat tavsiyeleri değişirse e-posta almayı seçmenize olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı.

Mobil cihazda uçuşlar veya oteller gibi seyahat bilgilerini ararsanız, artık COVID-19 danışma panelinde “Bu rehberlik değişirse bir e-posta alın” seçeneğini göreceksiniz. Bir Google hesabında oturum açtığınız sürece, onu açabilirsiniz. Alacağınız e-posta danışmanlığı ülkeye özgü olacaktır – ABD’de olsanız bile eyalete özgüdür – böylece bulunduğunuz yerden insanların aniden varış noktanıza girmesine izin verilip verilmeyeceği konusunda sizi güncel tutabilir. yine de varışta 14 gün karantinaya alınması gerekiyor.

blank

COVID-19 danışma paneli artık seçtiğiniz hedefle ilgili daha fazla ayrıntı da gösterecek. Gideceğiniz ülke için seyahat edenlerin karantinaya alınmasını mı yoksa test sonuçları veya aşılama kayıtlarını kanıtlamak için mi gerekli olduğunu tek bir bakışta size bildirebilir. Geçmişte, panel yalnızca en temel bilgileri ve resmi bir web sitesine bir bağlantı içeriyordu.

Google ayrıca Seyahat portalını, artık size belirli konumlar için uçuş ve otel fiyatlarını gösterebilen hepsi bir arada bir platform olarak hizmet verebilecek yeni ve geliştirilmiş bir Keşfet sekmesiyle güncelledi. Açık havada, plajlar, tarih, müzeler ve daha fazlası gibi seçtiğiniz ilgi alanlarına göre potansiyel gezi yerlerini bile filtreleyebilir. Yalnızca planlama amacıyla havalimanlarına sahip şehirleri görmek istiyorsanız, Keşfet haritasında Seyahat Modunu etkinleştirmeniz yeterlidir.

Son olarak, masaüstü için Google Haritalar’da yol gezileri planlamak artık daha kolay. Başlangıç ​​noktanızı ve varış noktanızı girdikten sonra, yolunuz boyunca birkaç durak ekleyebileceksiniz. Diyelim ki seyahatinizin ortasında bir otelde veya kamp alanında durmanız gerekiyor – sadece onları arayın ve sonuçlar, tıklayabileceğiniz bir “Durak Ekle” düğmesiyle görünecektir. Planlamayı bitirdikten sonra, yol tariflerini metin, e-posta veya Google Haritalar uygulaması aracılığıyla telefonunuza gönderebileceksiniz. Planlar her zaman değişme eğiliminde olduğundan Google, seyahatinizi telefonunuzdan daha fazla (veya daha az) durakla güncelleyebileceğinizden emin oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Size Ülkeler ve COVID 19 Hakkında E-Posta Gönderebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

4 Ayda Toplam 120 Milyon BioNTech Aşısı Türkiye’ye Gelecek

4 Ayda Toplam 120 Milyon BioNTech Aşısı Türkiye’ye Gelecek: Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör