Google Stadia, Oyun Mağazasına Yenilikler Getiriyor

blank
Google Stadia, Oyun Mağazasına Yenilikler Getiriyor

İçerik: Google Stadia, Oyun Mağazasına Yenilikler Getiriyor

Google Stadia, Oyun Mağazasına Yenilikler Getiriyor:Google aramayı icat etmedi, ancak adı özellikle eşanlamlı hale geldi. Dolayısıyla, mühendislerinden birinin herhangi bir ürüne ekleyeceği ilk şeyin bir arama çubuğu olduğunu düşünürdünüz, ancak 2019’da çıktığından beri araçsız olan Stadia için öyle değil. Neyse ki, şirket sonunda bu eksikliğe bu hafta boyunca kullanıma sunulan yeni bir güncelleme.

Stadia kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İyi haber – bir arama çubuğu şimdi #Stadia mağaza. Bugünün blogunda Stadia’ya gelen sonraki özelliklere göz atın” dedi.

Stadia’nın web istemcisini ziyaret ettiğinizde mağazanın otomatik tamamlama önerileriyle tamamlanmış uygun bir arama çubuğuna sahip olduğunu göreceksiniz. Tüm bunlar, kitaplığınıza eklemek için yeni oyunlar bulmayı daha az sıkıcı hale getirmeye yardımcı olacaktır. Google ayrıca web istemcisine satın aldığınız, ücretsiz ve Stadia Pro oyunlarınızı takip etmeyi kolaylaştıran bir sıralama özelliği ekliyor. Ayrıca tür ve diğer kriterlere göre başlıkları filtreleyebilirsiniz.

Ve hiç kimse Google’ın Stadia’yı yakın zamanda terk etmeyi planladığına dair yanlış bir fikre kapılmasın diye, şirket ayrıca gelecek birkaç özelliği de ayrıntılı olarak açıkladı. Bunlardan biri, arkadaşlarınızın hangi oyunları oynadığını görmenizi sağlayacak bir etkinlik akışıdır. Aynı zamanda oyun durumlarını paylaşmanın bir yolu olacaktır. Diğeri, yakalamaları web istemcisi üzerinden toplu olarak silmek için kullanılan bir araçtır. Son olarak, Android kullanıcıları yakında platforma bir web tarayıcısı üzerinden erişme şansına sahip olacaklar. Teknik olarak, bu, Chrome’a ​​masaüstü sitesine erişmesini söyleyerek zaten yapabileceğiniz bir şey, ancak şimdi daha da erişilebilir olacak. 9to5Google’ın belirttiği gibi, bu, Android deneyimini daha iyi hale getirmesi gereken bir şey, çünkü web istemcisinde bulunan özelliklere erişme şansınız olacak, ancak Google henüz mobil uygulamaya sunulmadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Stadia, Oyun Mağazasına Yenilikler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur?

eSpor nedir? Nasıl eSpor Oyuncusu Olunur? Son yıllarda hayatımızda yer edinen espor dünyası hızla büyümeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör