Microsoft Sonunda Windows 10’a Önemli Düzeltmeler Getiriyor

blank
Microsoft Sonunda Windows 10'a Önemli Düzeltmeler Getiriyor

İçerik: Microsoft Sonunda Windows 10’a Önemli Düzeltmeler Getiriyor

Microsoft Sonunda Windows 10’a Önemli Düzeltmeler Getiriyor:

Windows kullanıcısıysanız ve birden çok monitör kullanıyorsanız, muhtemelen uyku modundan çıktığınızda rasgele yeniden düzenleyen uygulamaların baş ağrısını yaşamışsınızdır. Yıllar boyunca bu sorunu çözmenin çeşitli yolları olmuştur, ancak Microsoft sonunda bunu ele alıyor ve gelecekteki bir Windows 10 güncellemesinde düzeltiyor.

Microsoft’ta grafik ekibinde bir program yöneticisi olan Michelle Xiong, “Bu sorunu tanımlamak için kullandığımız teknik terminoloji Hızlı Çalışırken Takılma Algılaması (Hızlı HPD) olarak bilinir,” diye açıklıyor. “Bu davranış, DisplayPort çoklu monitör kurulumlarını etkiler ve bu da istenmeyen masaüstü yeniden düzenlemelerine neden olur.”

Bu sorun özellikle ikincil ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız veya ek bir monitör derin uyku moduna geçerse ve Windows bunun fişinin çekildiğini düşünürse sorun yaratır. Windows daha sonra devam edecek ve tüm uygulamalarınızı başka bir ekrana taşıyacak ve hepsini manuel olarak geri sürüklemeniz gerekecek. Bu sorunu her gün yaşıyorsanız, bu büyük bir baş ağrısıdır.

Microsoft, Rapid HPD’nin Windows uygulamalarını yeniden düzenlemesini önlemek için çalışıyor ve bu yılın sonlarında yapılması planlanan büyük Windows 10 güncellemesinde bir düzeltme geliyor. Windows Insider’lar şu anda 21287 veya üzeri yapı ile buna erişebilir, ancak bu, bir cihazda işletim sisteminin beta sürümünü çalıştırmak anlamına gelir. Microsoft’un bu son güncellemeyi Ekim ayında göndermesi bekleniyor, ancak bekleyemezseniz hemen şimdi deneyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Sonunda Windows 10’a Önemli Düzeltmeler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör