Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

blank
Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

İçerik: Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı:

Microsoft şu anda Teams iletişim uygulamasını kullanan 145 milyon kişiye sahip. Microsoft, Ekim 2020’de salgın sırasında Teams kullanımının günlük 115 milyon aktif kullanıcıya sıçradığını açıklamasından bu yana bu, yüzde 26’lık bir başka artış. Yakınlaştır.

145 milyon rakamı, salgının başlangıcında bir perspektife koymak için, Microsoft, Microsoft Teams’in günlük yaklaşık 32 milyon aktif kullanıcısına sahipti. Bu, birkaç hafta içinde 75 milyona sıçradı ve bu rakamlar, pandeminin ilk günlerinden beri iki katından fazla arttı. Tıpkı Microsoft’un geçen yıl agresif bir şekilde işletmeleri buluta geçmeye ve Teams’i benimsemeye zorlaması gibi, etkileyici bir büyüme.

Her zaman olduğu gibi, rakip hizmetlerle karşılaştırmak zor. Google ve Zoom, günlük aktif kullanıcıları açığa çıkarmaz ve daha belirsiz, günlük aktif katılımcıları tercih eder. Bu, tek bir kullanıcının bir gün içinde farklı toplantılara katılırsa birden çok kez sayılabileceği anlamına gelir. Zoom, geçen yıl 300 milyon günlük aktif katılımcıya sahip olduğunu açıkladı ve Google geçen yıl 100 milyon günlük aktif katılımcıya sahip olduğunu söyledi. Slack, geçen yıl pandeminin başlangıcında 12,5 milyon eşzamanlı kullanıcısı olduğunu açıkladı, ancak şirket o zamandan beri günlük aktif kullanıcı sayısından kaçınıyor.

Microsoft’un patlayıcı ekip büyümesi, hizmette bu yıl neden sorunlar yaşandığını açıklayabilir. Ekipler, bu ayın başlarında benzer bir kesinti ve geçen ay bağlantı sorunlarının ardından, bu sabah birçok kullanıcı için dünya çapında iki saatliğine kapatıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Teams, Günlük 145 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Telegram, Mayıs Ayında Video Konferans Özelliği Başlatıyor

Telegram, Mayıs Ayında Video Konferans Özelliği Başlatıyor: Önümüzdeki aydan itibaren, Telegram kullanıcıları birlikte grup video …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör