Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu

blank
Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu

İçerik: Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu

Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu:

Elimizdeki binlerce seçenek göz önüne alındığında ne izleyeceğimizi anlamak, birçok insan için her gece yaşanan bir ikilemdir. Netflix, algoritmalarını sürekli olarak ince ayarlayarak uzun süredir bu sorunu çözmeye çalışıyor. Hatta eskiden ruh halinize ve ilgi alanlarınıza göre önerilerde bulunan eğlenceli bir botu bile vardı. Artık dizginleri Netflix’e bırakabilirsiniz.

Play Something adlı bir özellik TV cihazlarında kullanıma sunulacak ve mobil cihazlar için destek yakında sunulacak. Netflix, geçen yıldan beri aracın (daha önce Shuffle Play olarak biliniyordu) herkese açık testlerini yürütüyor.

Netflix uygulamasını açtığınızda, profil resminizin altında Bir Şey Oynat düğmesi göreceksiniz. Bunu ayrıca ana sayfadaki onuncu satırda (belki kitaplıkta gezinmekten sıkıldığınızda) veya soldaki gezinme menüsünde bulacaksınız.

Düğmeyi tıkladığınızda Netflix, bağlı kalacağınızı düşündüğü bir seçimi oynatmaya başlayacaktır. Yeni bir şey olabilir, zaten izlediğiniz bir başlık, listenizden bir başlık veya bir süre önce başladığınız ve hiç bitiremediğiniz bir şov veya film.

Netflix’in önerdiği hedefe ulaşmazsa, Başka Bir Şey Oynat seçeneğiyle başka bir seçime atlayabilirsiniz. Her zaman özellikten çıkıp normal menüye de gidebilirsiniz. Bu arada Play Something, ekran okuyucu kullananlar için tam metin okuma desteğine sahiptir.

Özellik, denediğimde iyi bir başarı oranına sahipti. İlk olarak Formula 1: Drive to Survive belgesel dizisini önerdi (hayır, teşekkürler), arka arkaya üç patlayıcıyı ateşledi: Parks and Recreation, Community ve Schitt’s Creek. Ayrıca bir noktada kontrol etmeyi planladığım yeni dizi Shadow and Bone’u da önerdi.

Netflix’in Play Something ile amacı, platformda bir şeyi mümkün olan en kısa sürede izlemenizi sağlamaktır. Bunu ne kadar hızlı yaparsa, katalogda gezinmek için o kadar az zaman harcarsınız, belki de en başta neden aboneliğinizi sürdürdüğünüzü merak edersiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör