Samsung, Yeni Laptop Serisi Galaxy Book Pro’yu Duyurdu

blank
Samsung, Yeni Laptop Serisi Galaxy Book Pro'yu Duyurdu

İçerik: Samsung, Yeni Laptop Serisi Galaxy Book Pro’yu Duyurdu

Samsung, Yeni Laptop Serisi Galaxy Book Pro’yu Duyurdu:

Samsung’un dizüstü bilgisayar tasarımında yenilenen çabaları karşılığını veriyor gibi görünüyor. Son Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarının büyük bir hayranıyım ve hatta Book Flex’i günlük sürücüm olarak kullanıyorum. Şirket, güçlü performans, uzun ömürlü piller ve şık tasarımlar gibi temel unsurları oluştururken, harika ekranlar ve S Pen gibi güçlü yönlerine odaklanarak bilgisayarlarını farklılaştırmayı başardı. Ancak çoğu kişi bir dizüstü bilgisayar satın alırken aklına hemen Samsung gelmeyebilir, bu yüzden en yeni dizüstü bilgisayarlarının lansmanına adanmış bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olabilir.

Samsung Electronics America’nın kıdemli ürün müdürü Danielle Moten, “Şu anda gerçekten iyi bir zaman olduğunu düşünüyoruz, yalnızca bilgisayarların alaka düzeyinden dolayı değil, aynı zamanda PC cihazlarımız hakkında nasıl düşündüğümüz ve genel ekosisteme nasıl uydukları için de.” Engadget’e söyledi. “Bilgisayar pazarında benzersiz bir teklifimiz ve benzersiz bir sesimiz var, çünkü özellikle mükemmel görüntü kalitesi ve görüntüleme teknolojisi mirasına sahibiz.”

Ekranlar hakkında her şey
Ekranlar, her biri iki boyutta olan bir çift kapaklı ve dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar olan Samsung’un yeni Galaxy Book Pro serisinin en önemli özellikleridir. Dört cihazın tümü, şirketin AMOLED panellerini (Pro 360’lar Super AMOLED dokunmatik ekranları kullanır) Full HD çözünürlüklere sahip ve bunları New York’ta yakın zamanda (sosyal olarak uzak) uygulamalı bir randevuda şahsen gördükten sonra, kesinlikle zengin olduklarını söyleyebilirim. ve renkli. Yüklediğim 4K UHD videolar canlı ve pürüzsüzdü, ancak paneller maksimum parlaklıkta bile doğrudan güneş ışığı altında loş görünüyordu.

blank

Ancak, özellikle önceliği renk doğruluğu olan bir fotoğraf editörü iseniz, herkes ekranlarının doygun ve sıcak olmasını istemez. Bu tür kullanıcıları barındırmak için Samsung, Kitap Uzmanlarına farklı renk profilleri oluşturdu: Canlı, Doğal, Fotoğraf Düzenleme ve Film. Bunların her biri sırasıyla AMOLED yerel, sRGB, Adobe RGB ve DCI-P3 renk spektrumlarına geçer. Samsung’un “akıllı renk motorunun” yaptığınız işe göre geçişi yapmasına izin vermek için istediğinizi seçebilir veya Otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu profiller arasında atladığımda renklerde küçük bir değişiklik fark ettim, her ikisi de diğer ikisinden biraz daha az sıcak ve kırmızı görünüyordu. Yine de, Auto’nun ne kadar iyi çalıştığını bilmek için cihazlarla yeterince zaman geçirmedim.

Book Flex’in QLED paneliyle karşılaştırıldığında, Book Pro’nun ekranları daha canlı görünüyor. AMOLED’ler, bağımsız ışık yayan diyotlar sayesinde QLED’lerden daha parlak, daha doğru renkler sunar ve milyonda bir gibi daha büyük bir kontrast oranı sunar. Elbette bu, Kitap Uzmanlarının daha fazla güç tüketeceği anlamına geliyor ve Moten, Engadget’e şirketin “pil ömrünün optimize edilmesini sağlamak için bir dizi şey” yaptığını söyledi.

Güç ve pil
Bunlar, önceliklerinize bağlı olarak sistemin performans, sıcaklık, fan gürültüsü ve pil ömrü gibi şeyleri yönetmesine izin veren Samsung Ayarlarında dört mod sunmayı içerir. Örneğin maksimum performans modu, 11. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemcilerin ihtiyaç duydukları saat hızında sınırsız çalışmasına izin verecektir. Optimize edilmiş mod, performansı, ısıl değerleri ve pil ömrünü dengelerken sessiz mod, herhangi bir nedenle desibel seviyesine odaklanmak yerine “bilgisayarınızın fan hızını ve performansını düşürerek pil gücünden tasarruf sağlar”. Onları tamamen durdurmak için Fan Yok moduna da gidebilirsiniz.

Samsung, Kitap Uzmanlarının 17 saate kadar dayanabileceğini ve meyve suyunuz bittiğinde, USB C ile yeni 65 watt şarjın 30 dakikada sekiz saat alacağını söylüyor. Şirket, yeni kompakt şarj cihazının öncekinden yaklaşık yüzde 52 daha küçük ve yüzde 33 daha hafif olduğunu söyledi. Bir inceleme birimi aldığımızda elbette bu iddiaları kendimiz için test etmemiz gerekecek, ancak şimdiden onaylayabildiğim bir şey, Book Pro’nun güç tuğlasının gerçekten eski modellerden çok daha küçük olmasıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Yeni Laptop Serisi Galaxy Book Pro’yu Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör