Sony Toplam 7,8 Milyon PlayStation 5 Konsolu Sattı

blank
Sony Toplam 7,8 Milyon PlayStation 5 Konsolu Sattı

İçerik: Sony Toplam 7,8 Milyon PlayStation 5 Konsolu Sattı

Sony Toplam 7,8 Milyon PlayStation 5 Konsolu Sattı:

Şirket son kazanç raporunda, Sony’nin 31 Mart itibarıyla 7,8 milyon PlayStation 5 konsolu sattığını söyledi. PlayStation Plus abone sayısı, yıllık yüzde 14,7 artışla şu anda 47,6 milyon oldu. Dördüncü çeyrek rakamları, PlayStation işini 2020 mali yılı için toplam 342,2 milyar yen (3,14 milyar $) işletme karına getiriyor – bu Sony için bir rekor.

Sony’nin son kazanç raporu, şirketin 2020 yılı sonuna kadar dünya çapında 4,5 milyon PS5 birimi sevk ettiğini ortaya koydu. Bu, Ocak ayından Mart ayına kadar 3,3 milyon birimin sevk edildiği anlamına gelir ve bu, Sony’nin mevcut üretim kapasitesi hakkında bir fikir verir; Arzın çok ötesinde bir taleple birlikte bir PS5 satın almak hala çok zor. Çeyrek dönemden çeyreğe düşüş, büyük olasılıkla Sony’nin sistemin lansmanından önce üretimi artırmasıyla açıklanıyor.

Bu ayın başlarında NPD, PS5’in hem taşınan birimler hem de toplam dolar harcaması açısından ilk beş aylık kullanılabilirliği boyunca ABD tarihindeki en hızlı satan konsol olduğunu söyledi. Ancak NPD’ye göre, 2021’in ilk çeyreği için Nintendo ABD’de Sony’nin PS5’ten daha fazla Switch birimi sattı. İlk lansman grubundan bu yana bir PS5 bulmanın ne kadar zor olduğu düşünüldüğünde, bu gerçekten şaşırtıcı değil.

Sony ayrıca son çeyrekte fazladan bir milyon PS4 konsolu satarak, bu sistemin kullanım ömrü sayısını 115,9 milyon birime çıkardı. Rakam, önceki yılki 1,4 milyona göre yüzde 28,6 azaldı. Sony’nin raporu, PS5’in dünya çapında PS4’ten biraz daha hızlı sattığını öne sürüyor – PS4, 31 Mart 2014 itibarıyla 7,6 milyon adet satmıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony Toplam 7,8 Milyon PlayStation 5 Konsolu Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör