WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor

blank
WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor

İçerik: WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor

WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor:

WhatsApp, WABetaInfo’ya göre, kullanıcıların sohbet geçmişlerini Android ve iOS cihazları arasında taşımasına olanak tanıyan Android cihazlar için yeni bir özelliği test ediyor. Daha önce bu özelliğin iOS için test edildiği bildiriliyordu ve WhatsApp beta güncellemesi, şirketin nihayet aynı özelliği Android’de geliştirmeye başladığını gösteriyor. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp’ın daha önce, kullanıcıların sohbet geçmişini iki platformda taşımalarına yardımcı olduğunu iddia eden üçüncü taraf uygulamalarının Hizmet Şartları’nı ihlal ettiğini söylemiş olması dikkat çekicidir.

WhatsApp özelliklerini beta olarak test eden ve bunlarla ilgili bilgileri yayınlayan bir platform olan WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Android için WhatsApp beta 2.21.9.7 güncelleme ekran görüntüsü, şirketin sohbet geçmişini içe aktarma prosedürü üzerinde çalıştığını gösteriyor. İOS için WhatsApp’ta, WhatsApp’ın dışa aktarma işlemi üzerinde çalıştığı görüldü. Dahası, WABetainfo, cihazlar arası veri aktarımı için hangi yöntemin kullanılacağının bilinmediğini söylüyor, “ancak muhtemelen Android için WhatsApp’a aktarmak için sohbet geçmişini anlık olarak depolamak için Google Drive’ı kullanacaklar.”

Platform ayrıca, WhatsApp’ın sohbetleri iOS’tan Android’e aktarmak için dışa aktarma özelliğini tamamladığında, muhtemelen Android için bir sohbet geçmişi dışa aktarımı ve iOS için içe aktarım geliştirmeye başlayacaklarından da bahsediyor. WhatsApp’ın sohbet geçmişi taşıma özelliği, çoklu cihaz işlevlerinin bir parçasıdır. Geçen yıl, WABetaInfo, geçen yıl platformlar arasında sohbet geçmişini senkronize edecek bir özellik hakkında bilgi verdi.Son zamanlarda, WhatsApp’ın Android, iOS ve Web / masaüstünde kaybolan mesajlar için 24 saatlik bir seçeneği test ettiği bildirildi. Bu, kullanıcıların kaybolan mesajlar için bir hafta (7 gün) zaman ayarlamasına izin veren halihazırda mevcut olan seçeneğe bir ek olacaktır. WABetaInfo, bu seçeneğin, kullanıcıların kişisel ve grup sohbetleri için kaybolan mesajları etkinleştirdiği / devre dışı bıraktığı yerlerde görülecektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Sohbet Geçmişinizi Başka Telefona Taşımayı Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz

Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz: Google Asistan, ad telaffuzunu düzeltmenin daha iyi bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör