Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz

blank
Yakında Google Asistan'a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz

İçerik: Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz

Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz:

Google Asistan, ad telaffuzunu düzeltmenin daha iyi bir yolunu bulmanın yanı sıra, zamanlayıcıları sesinizle ayarlama ve değiştirme konusunda gelişmiş bağlamsal farkındalık elde ediyor. Değişiklikleri duyuran blog gönderisinde Google, değişikliklerin önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Asistan isminizi yanlış telaffuz ediyorsa, bunu düzeltmenin yeni yolu oldukça basittir: Sadece isminizi yüksek sesle söyleyebilirsiniz ve Google telaffuzu öğrenmeye çalışacaktır. Bunu isteyenler için hala mevcut olan eski yöntem, adınızın telaffuz edilmesini istediğiniz şekilde hecelemenizi gerektiriyordu.

Kendiniz denemek istiyorsanız, Google Asistan ayarlarına, ardından Temel Bilgiler’e ve ardından Takma Ad’a gidebilirsiniz. Metin isminizi telaffuzdan tamamen ayıramayacağınızı belirtmekte fayda var – takma adımın Mitchell olmasına rağmen bana “Jennifer” demenizi söylemeniz “Mithl” (Mithril gibi, ri olmadan) anlamına geliyor.

Blog yayını ve video ayrıca bunun diğer kişiler için de işe yarayacağını gösteriyor – Asistan’ın adlarını sürekli olarak yanlış anladığı arkadaşlarınız varsa harika.Google ayrıca “BERT” olarak bilinen dil anlama teknolojisini kullanarak zamanlayıcılara daha fazla bağlamsal farkındalık katıyor. Pratik olarak bu, her türlü işlevselliğin kilidini açmalıdır: “İkinci zamanlayıcımı iptal et” gibi şeyler söyleyebilme yeteneği ve verdiğiniz adı tam olarak kullanmak zorunda kalmadan adlandırılmış zamanlayıcıları iptal etme (Google’ın videosunda kullandığı örnek, adlı bir zamanlayıcıyı iptal etmektir. “Haşlanmış patates”, “haşlama patates zamanlayıcımı iptal et” diyerek).

Ayrıca, sık sık karşılaştığım bir sorunu da çözmelidir: Bir alarm oluşturduğunuzda ve ardından Asistan’a buna bir saat eklemesini söylediğinizde, büyük olasılıkla gelecekte bir saat için bir alarm oluşturacaktır. Yeni dil işleme ile, aslında alarmınızın başlangıçta ayarlandığından bir saat sonra çalmasını istediğinizi anlamalıdır. Aynı zamanda “beş dakikaya, beklemeden dokuz dakikalığına bir zamanlayıcı ayarla” gibi, flub’ları daha iyi idare etmelidir.

Google, bu tür doğal konuşmanın yakında Asistan’ın daha fazla alanına gelmesi gerektiğini söylüyor. Şimdilik, işin çoğu zamanlayıcılar etrafında yapılıyor gibi görünüyor, ancak bir sonraki aşamada nereye geleceğini kim bilebilir? Google Asistan, bir süredir web aramalarında konuşkan olma konusunda oldukça iyi bir iş çıkardı, ancak BERT teknolojisi onu daha da güçlü hale getirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yakında Google Asistan’a İsim Telaffuz Etmeyi Öğretebileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör