Apple AirTags’leri Android Telefonlarınızla Kullanabilirsiniz

blank
Apple AirTags'leri Android Telefonlarınızla Kullanabilirsiniz

İçerik: Apple AirTags’leri Android Telefonlarınızla Kullanabilirsiniz

Apple AirTags’leri Android Telefonlarınızla Kullanabilirsiniz:

Kayıp Moddaki Apple AirTags takipçileri NFC özellikli Android ve iOS cihazlar tarafından okunabilir, yakın zamanda yayınlanan destek sayfası ortaya çıktı. AirTag’ler, 20 Nisan Salı günü Apple’ın Spring Loaded etkinliğinde piyasaya sürüldü. Bu izleyiciler, anahtarlar, cüzdanlar vb. Gibi sık sık yanlış yerleştirilen öğelere eklenebilir ve iOS cihazlarındaki Find My uygulaması kullanılarak bulunabilir. İzleyiciler, en yeni iPhone 12 modellerinin kesin konumlarına yol tarifi almasına olanak tanıyan Apple’ın U1 çipi ile donatılmıştır.

Apple web sitesindeki bir destek sayfasına göre, Cupertino tabanlı teknoloji devi, iOS ve hatta Android dahil olmak üzere NFC özellikli cihazların AirTag’leri okuyabildiğini söylüyor. Kayıp bir AirTag’i bulan bir kişi, sahibi hakkında bilgi edinmek için NFC özellikli cihazını izleyicinin yanına getirebilir. Apple, AirTag’lerin bulanlara, kayıp olarak işaretlenmişse sahibinden kişiselleştirilmiş bir mesaj alabilecek bir URL sağlayacağını söylüyor.

“İPhone’unuzun veya NFC özellikli akıllı telefonunuzun üst kısmını AirTag’in beyaz tarafına dokundurun ve basılı tutun. Görünen bildirime dokunun. Bu, AirTag hakkında seri numarası da dahil olmak üzere bilgi sağlayan bir web sitesi açar ”, diyor Apple destek sayfası. “Sahibi onu kayıp olarak işaretlediyse, sahibiyle nasıl iletişim kuracağınıza dair bilgiler içeren bir mesaj görebilirsiniz. İPhone veya Android telefon gibi NFC özellikli herhangi bir akıllı telefonda Kayıp Modu mesajını görüntüleyebilirsiniz. “

AirTag’ler, bir kullanıcı cihazı Bluetooth menzilindeyken, bağlı olduğu öğelerin bulunmasına yardımcı olmak için dahili hoparlörünü kullanarak sesli bip sesleri kullanır. Ayrıca Siri desteğine sahiptirler ve iddia edilen pil ömrü 12 aydır. Apple AirTag’ler ayrıca toz ve suya dayanıklılık açısından IP67 sertifikasına sahiptir.

Apple AirTag’leri bağlamak için, kullanıcıların onları iOS cihazlarının yakınına getirmeleri yeterlidir. İzleyiciler, Bul uygulaması kullanılarak bulunabilir. Uygulama, AirTag’lerin güncel ve son konumunu gösterir. Apple, Bul uygulamasıyla iletişimin uçtan uca şifrelenmiş olduğunu söylüyor. Apple ayrıca, bilinmeyen bir AirTag’in zaman içinde onlarla birlikte hareket ettiği görüldüğünde kullanıcıları bilgilendirmek gibi güvenlik önlemleri kullanarak insanları izlemek için AirTag’lerin kullanılmasını da önermiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple AirTags’leri Android Telefonlarınızla Kullanabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör