Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor

blank
Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor

İçerik: Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor

Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor:

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu olan Formula 1TM, 2021 takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a dönüyor. Intercity İstanbul Park’ın Formula 1TM yönetimi ile imzaladığı anlaşmanın ardından 11-12-13 Haziran tarihlerinde T.C.Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek organizasyonda tüm dünyanın gözü yine İstanbul’un üzerinde olacak.

Intercity İstanbul Park tarafından 2020 yılında 9 yıllık bir aradan sonra ülkemize geri getirilen organizasyon, Kasım ayında düzenlenen yarış ile Formula 1TM tarafından düzenlenen resmi ankette ‘Yılın En İyi Yarışı’ unvanını kazandı.

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu olan Formula 1TM, 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta yapılacak. Milyarlarca izleyiciye ulaşan ve ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde paha biçilmez bir değere sahip olan Formula 1TM, geçtiğimiz yıl ülkemize getirildi. Yarışın dünya çapında büyük ilgiyle takip edilmesi, pilotların ve takımların Türkiye’ye övgüleri ve Intercity İstanbul Park’ın yoğun çabaları ile ülkemiz bu yıl Formula 1’e ev sahipliği yapacak.

Formula 1TM yarışlarını Türkiye’ye geri getirme görevinin T.C.Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1TM’i getirdik. Dünyaya, geçen yıl ülkemize. Formula 1TM yönetimi ve tüm yarış hayranları organizasyondan çok memnun kaldı. Türkiye Grand Prix 2020, yılın en iyi Formula 1TM yarışı seçildi. Formula 2021TM yönetimi ile 1 kişilik temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu Türkiye’ye geri getirdik. “Intercity İstanbul Park’ta bu büyük heyecana çok iyi hazırlanacağız ve İstanbul’u hak ettiği gibi dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.”

2021 yarışımız Türkiye için uzun vadeli bir özetin habercisidir.
2021 için Formula 1TM yönetimi ile anlaştıklarını belirten Şehirlerarası Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, bu anlaşmanın Türkiye’nin kalıcı olarak yarış takvimine dahil edilmesinin anahtarı olduğunu söyledi. Ak, “Intercity olarak biz bu anlaşmayı devletimize yük olmadan tüm sorumlulukları kendimiz üstlenerek tamamladık. “Tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor dönemde gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, Türkiye için uzun vadeli bir sözleşmenin de habercisidir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu: Şubat ayının başında Ford, 2025 yılına kadar …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör