Google Asistan Artık İsimleri Daha İyi Anlayıp Telaffuz Edebilir

blank
Google Asistan Artık İsimleri Daha İyi Anlayıp Telaffuz Edebilir

İçerik: Google Asistan Artık İsimleri Daha İyi Anlayıp Telaffuz Edebilir

Google Asistan Artık İsimleri Daha İyi Anlayıp Telaffuz Edebilir:

Google Asistan güncellemesi, konuşmayı daha iyi tanımasına ve isimleri telaffuz etmesine yardımcı olacaktır. Google’ın sanal asistanına yönelik güncellemesi, benzersiz isimleri tanımasına ve telaffuz etmesine yardımcı olurken, kullanıcılar tarafından paylaşılan sohbetin bağlamını anlamasına yardımcı olacaktır. Arama devi, Google Asistan ile kullanıcılar arasındaki görüşmenin kalitesini artırmak için Transformers’dan (BERT) İki Yönlü Kodlayıcı Temsillerini uygulayacak. Güncelleme şu anda ABD’deki Google akıllı hoparlörlerinde mevcuttur ve yakın gelecekte akıllı telefonlara ve akıllı ekranlara genişletilecektir.

Güncellemeyi bir blog gönderisiyle duyuran Google, konuşmayı daha iyi tanımaya ve benzersiz isimleri daha önce olduğundan daha iyi telaffuz etmeye çalıştığı için Asistanını daha kullanıcı dostu hale getirmeye çalışıyor. Google, kullanıcıların artık sanal asistana benzersiz isimleri telaffuz etmeyi ve tanımayı öğretebileceklerini duyurdu. Şirket, Asistan’ın kullanıcının sesini kaydetmeden kullanıcıların telaffuzlarını dinleyeceğini ve hatırlayacağını söyledi. Bu özellik şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur, ancak Google yakında diğer dilleri de kapsayacak şekilde genişletmeyi planlamaktadır.

Güncelleme ile birlikte sunulan bir diğer önemli özellik, bir kullanıcının konuşmasını ve konuşmanın bağlamını daha kolay bir şekilde tanıma yeteneğidir. Bunun için Google, Asistan’ın Doğal Dil Anlama (NLU) modellerini yeniden oluşturdu, böylece “referans çözünürlüğünü” iyileştirirken bağlamı anlayabilir. Arama devi, bu güncellemenin BERT tarafından desteklenen makine öğrenimi teknolojisini kullandığını söyledi. Şirket, bu teknoloji sayesinde, Google Asistan’ın artık alarmlar ve zamanlayıcılar için komutlara neredeyse yüzde 100 doğrulukla yanıt verebileceğini iddia ediyor. Ayrıca, bu özelliği Google’ın şu anda kullanılabilen akıllı hoparlörlerinden başka cihazlara da getirmeyi planlıyor.

Google ayrıca, Asistan ile kullanıcılar arasındaki görüşmenin kalitesini artırmak için BERT uyguladı. Google Asistan artık kullanıcıların önceki etkileşimlerini kullanacak ve daha doğal bir sohbete yardımcı olan takip sorularına yanıt vermek için ekranda neyin görüntülendiğini anlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Asistan Artık İsimleri Daha İyi Anlayıp Telaffuz Edebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör