Google, Evden Çalışarak Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Etti

blank
Google, Evden Çalışarak Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Etti

İçerik: Google, Evden Çalışarak Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Etti

Google, Evden Çalışarak Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Etti:

COVID-19 kısıtlamalarının kalkmasıyla, daha fazla insan çevrimiçi seyahat ve otel rezervasyonu yapıyor ve bu da Google’ın reklamcılık işi için çok iyi. Bununla birlikte, Google’ın çalışanları evden çalışıyor ve şirket kuruşuna o kadar fazla seyahat etmiyor – ve bu, işi için de iyi.

Bir şirket dosyalamasına göre, ilk çeyrekte, Google’ın ana şirketi Alphabet, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, “esas olarak COVID-19’un bir sonucu olarak” şirket promosyonları, seyahat ve eğlenceden 268 milyon dolar tasarruf etti.

Yıllık bazda, bu 1 milyar dolardan fazla olacaktır. Nitekim Alphabet, bu yılın başlarında yayınladığı yıllık raporunda, şirketin harcamaları azaltması, kampanyaları duraklatması veya yeniden planlaması ve pandemi nedeniyle bazı etkinlikleri yalnızca dijital formatlara dönüştürmesi nedeniyle reklam ve promosyon harcamalarının 2020’de 1,4 milyar dolar düştüğünü söyledi. Seyahat ve eğlence giderleri 371 milyon dolar düştü.

Tasarruflar, binlerce işçinin daha işe alınmasından kaynaklanan maliyetlerin çoğunu karşıladı. Ve salgın sağduyu, gelirini yüzde 34 artırmasına rağmen şirketin pazarlama ve yönetim maliyetlerini ilk çeyrekte sabit tutmasına izin verdi.

Google, Silikon Vadisi iş kültürünün çoğunu etkileyen masaj masaları, yemekli yemekler ve kurumsal inziva yerleri gibi avantajlarla ünlüdür. Google çalışanlarının çoğu, Mart 2020’den bu yana uzaktan ve bu avantajlar olmadan çalıştı.

Ancak Google, bu yılın sonlarında ofise geri dönmeyi planlıyor. Finans Direktörü Ruth Porat, yatırımcılara şirketin “karma” bir model planladığını ve personel aralıklarını eskisine göre daha az yoğunlaştırdığını söyledi. Porat ayrıca, Google’ın dünya çapındaki gayrimenkullerine yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Evden Çalışarak Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat İçin İşler Yolunda Gitmiyor

Snapchat İçin İşler Yolunda Gitmiyor: Snap’in çeşitlilik hedeflerine ulaşmak için hala yapacak çok işi var. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör