Instagram, Clubhouse’a Rakip Oluyor

blank
Instagram, Clubhouse'a Rakip Oluyor

İçerik: Instagram, Clubhouse’a Rakip Oluyor

Instagram, Clubhouse’a Rakip Oluyor:

Facebook, Instagram Live’da yayın yaparken telefonunuzun kamerasını kapatmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor. Ayrıca, bir oturum sırasında sesi kapatma seçeneği de ekliyor. İlki, Facebook’un Clubhouse’dan çoğaltma işlevini bir başka uygulamasında gören küçük ama anlamlı bir eklentidir. İki platform, en azından henüz birbirinin yerine geçemez. Clubhouse’da olduğu gibi bir sohbete katılamaz ve Instagram Live’da konuşmaya başlayamazsınız, ancak bu, yalnızca sesli yayınları paylaşmak isteyen kişiler için önemli olmayabilir.

Facebook, Instagram’ın içinde yaşayan en önemli örneklerden birkaçı ile rakip uygulamalardan kopyalama özellikleri konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Örneğin hikayeler, Snap’in 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmesinin ardından, Snapchat’i benzersiz kılan şeylerin çoğunun aynısını yaptığını gördü. Facebook’un Instagram Reels fikrini nereden aldığını bulmak için uzağa bakmanıza da gerek yok. Tabii ki şirket, Clubhouse’dan sayfa alan tek platformdan uzak. Twitter, Reddit ve hatta Discord gibi şirketlerin de aynı şeyi yaptığını gördük.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Clubhouse’a Rakip Oluyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör