NASA, 4. Mars Helikopter Uçuşunda Menzili Arttırmak İstiyor

blank
NASA, 4. Mars Helikopter Uçuşunda Menzili Arttırmak İstiyor

İçerik: NASA, 4. Mars Helikopter Uçuşunda Menzili Arttırmak İstiyor

NASA, 4. Mars Helikopter Uçuşunda Menzili Arttırmak İstiyor:

NASA’nın Ingenuity helikopteri Nisan ayında üçüncü uçuşunu tamamladığında, yer ekibi, teknoloji demo projesini başarı olarak adlandırmak için gereken üç hedefin sonunu karşıladı. Bu nedenle, Dördüncü test uçuşu için Ingenuity ekibi, daha fazla kaya ve krater üzerinde uçarak ve hiç olmadığı kadar hızlı giderek makinenin performans sınırını Mars’ta zorlamak istiyor. Bu daha geç bir zamanda olacak: NASA, helikopterin dördüncü uçuşunun 29 Nisan’da Doğu saatiyle 10: 12’de kalkacağını duyurdu.

Ingenuity ekibi, helikopterin bir JPL odası içinde uçabileceğini göstererek altı yıl önce ilk hedefini tamamladı. Ingenuity, Nisan ayında Mars’ta ilk kez uçtuğunda, ekip ikinci hedefine ulaştı. Helikopter, üçüncü uçuşu sırasında yaklaşık 4,5 MPH hızla ve 16 fit yükseklikte 164 fit uçtuğunda üçüncü ve son hedefini aştı, bu yüzden bu sayıları geçmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey yok.

Dördüncü uçuş için Balaram ve ekibi, helikopterin 16 fit yükseklikte başlangıç noktasından yaklaşık 276 fit uzaklığa çıkmasını istiyor. Ayrıca helikopterin havada uçuş süresini 80 saniyeden 117 saniyeye çıkarıyorlar ve maksimum hava hızını 4,5 MPH’den 8 MPH’ye yükseltiyorlar. NASA JPL, uçuştan ilk veri setini aynı gün saat 13: 21’de Doğu’da almayı bekliyor, bu nedenle dördüncü uçuşun başarılı olup olmadığını öğrenmek için o kadar uzun süre beklemenize gerek yok.

Takımın beşinci uçuş için halihazırda bazı fikirleri olsa da, dördüncü uçuş için sonuçları alana kadar hedef belirlemeyi erteliyor. Beş uçuştan sonra, NASA’nın Ingenuity çabalarını azaltması ve odak noktasını Perseverance gezgininin ana misyonuna kaydırması bekleniyor: Kızıl gezegendeki eski yaşamın izlerini aramak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, 4. Mars Helikopter Uçuşunda Menzili Arttırmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Jeff Bezos NASA’nın 2,9 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Protesto Etti

Jeff Bezos NASA’nın 2,9 Milyar Dolarlık Anlaşmasını Protesto Etti: Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör