Sony, Çin’de PlayStation 5 Satışına Başladı

blank
Sony, Çin'de PlayStation 5 Satışına Başladı

İçerik: Sony, Çin’de PlayStation 5 Satışına Başladı

Sony, Çin’de PlayStation 5 Satışına Başladı:

Sony, PlayStation 5’i resmi olarak Çin’de piyasaya sürdü ve ülkedeki oyunculara perakende fiyatının iki katından fazlasını ödemek zorunda kalmadan bir tane edinme şansı verdi. CNBC’ye göre Sony, 15 Mayıs’ta Çin pazarında satışa çıkacak konsol için şimdiden ön sipariş almaya başladı. Disk sürümü alıcıları 3.899 CNY (603 $) geri alırken, yalnızca dijital PS5 onlara 3.099 CNY (479 $) mal olacak. Her iki seçeneğin fiyatı da ABD’dekinden biraz daha yüksek, ancak ülkedeki hayranların konsolları bundan önce şişirilmiş fiyatlardan gri piyasadan satın almaktan başka seçeneği yoktu.

Oyun devi, PS5’i ilk olarak Kasım 2020’de piyasaya sürdü ve son kazanç raporuna göre o zamandan beri 7,8 milyon adet sattı. Bununla birlikte, Çin’in uzun onay süreçleri ve katı protokolleri, konsol üreticilerinin ürünlerini küresel piyasaya sürülme tarihlerinde ülkede satışa sunmalarını engelliyor. Aslında Microsoft, donanımının 2020 sonunda ülkede piyasaya sürülmesi için güvenlik onaylarını almış olmasına rağmen, Xbox Series X ve Series S’nin Çin’de ne zaman piyasaya çıkacağını henüz açıklamadı.

Gelecekte oyun şirketleri için durumun değişip değişmeyeceği henüz belli değil. CNBC’nin belirttiği gibi, oyun konsolları için resmi yayınlar ancak 2014’ten beri, ülkenin yabancı yapım konsolların 14 yıllık yasağını kaldırmasından sonra mümkün. Şimdiye kadar, Çin’de PS5 için güçlü bir talep oldu ve Hong Kong ve Japonya’dan konsol ithal eden bayilerle gelişen gri bir pazara yol açtı.

PS5’in ülkedeki Nintendo Switch’e (Çin’de bugüne kadarki en başarılı konsol) nasıl oynadığı, oyun kullanılabilirliği de dahil olmak üzere birkaç faktöre bağlı. Ülkede, geliştiricilerin oyunlarını Çinli hayranlar için yayınlamasını engelleyen sıkı sansür yasaları var. Sony, şu an için pazar için en az üç oyunu onayladı: Sackboy, Ratchet ve Clank ve Çinli bir geliştirici tarafından popüler bir oyun olan Genshin Impact. Oyun devi aynı zamanda yerel şirket Ultizero Games ile Lost Soul Aside adlı bir PS5 oyunu üzerinde çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Çin’de PlayStation 5 Satışına Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı: watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör