Yerli Markamız Karsan, Romanya’ya Elektrikli Otobüs Satacak

blank
Yerli Markamız Karsan, Romanya'ya Elektrikli Otobüs Satacak

İçerik: Yerli Markamız Karsan, Romanya’ya Elektrikli Otobüs Satacak

Yerli Markamız Karsan, Romanya’ya Elektrikli Otobüs Satacak:

Yenilikçi modelleriyle çağın mobilite ihtiyaçları doğrultusunda toplu taşıma çözümleri sunan Karsan, elektrikli ürün yelpazesiyle Avrupa şehirlerinin tercihi olmaya devam ediyor.

Son dönemde Romanya’ya yaptığı teslimatlarla adından söz ettiren ve sonunda elektrikli araçlarını Sucaeva şehrine gönderen Karsan, Mangalia kentinin elektrikli toplu taşıma ihalesini de kazandı. İhalenin tek kazananı olarak Mankalya Belediyesi ile sözleşme imzalayan Karsan, bu kapsamda şehrin kullanımına 10 Atak Elektrikli otobüs sunacak. Mangalia’ya bu yıl Temmuz ve Eylül aylarında iki parti halinde teslim edilmesi planlanan otobüslerin yanı sıra; Romanya pazarında Karsan’ın araç sayısı 120 adede çıkacak. Konuyu değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan, ürün gamı ​​ile Türk otomotiv sektörünün ihracatına destek olmaya devam ederken, elektrikli araçlarda global bir oyuncu olarak ülkemizin vizyonuna da katkı sağlıyor. Bugün birçok Avrupa ülkesinde toplu taşımada elektrikli ürünlerimizle dönüşümün önemli bir parçası haline geldik. Son olarak, Romanya pazarında elektrikli araçlar alanında büyümemizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz ”dedi.

Türkiye’deki fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçları doğrultusunda ulaşım çözümleri sunan Karsan, elektrikli ürün ailesi ile ihracat pazarlarında büyümeye devam ediyor. Ürün gamındaki yüzde 100 elektrikli araçları ve yaygın satış-servis ağı ile Avrupa şehirlerinin tercih ettiği Karsan, Romanya’nın Mangalia kenti için düzenlenen elektrikli toplu taşıma ihalesinin son dönemde tek kazananı oldu. İhalenin ardından Karsan Romanya bayisi Anadolu Otomobil Romanya ile Mangalia Belediyesi arasında 10 Atak Elektrikli otobüs teslimatı için sözleşme imzalandı. Bu kapsamda Karsan, bu yılın ikinci yarısında şehre otobüs sunacak.

Karsan, birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi Romanya’da da sürdürülebilir hareketliliğe yatırım yapan şehirlerin ulaşım ağına katkıda bulunmaya devam ediyor. Son olarak Elektrikli araçlarını Sucaeva şehrine teslim eden Karsan, Mangalia Belediyesi’ne teslim edeceği araçlarla Romanya genelindeki toplam araç sayısını 120’ye çıkaracak.

İhalenin ardından açıklama yapan Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan, ürün gamı ile Türk otomotiv sektörünün ihracatına destek olmaya devam ederken, elektrikte global bir oyuncu olarak ülkemizin vizyonuna da katkı sağlıyor. Araçlar. Bugün birçok Avrupa ülkesinde toplu taşımada elektrikli ürünlerimizle dönüşümün önemli bir parçası haline geldik. Son olarak, Romanya pazarında elektrikli araçlar alanında büyümemizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. “ifadeleri kullandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli Markamız Karsan, Romanya’ya Elektrikli Otobüs Satacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu

Ford, İki Elektrikli Araç Pili Tesisi Planlarını Duyurdu: Şubat ayının başında Ford, 2025 yılına kadar …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör