Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti

blank
Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti

İçerik: Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti

Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti:

Geçtiğimiz çeyrekte Amazon, CEO Jeff Bezos’un bu yıl istifa ettiği bombayı atarak üçüncü çeyrekte İcra Kurulu Başkanı rolüne geçti. Şimdilik Bezos ve iş arkadaşları parayı toplamakla meşguller. Amazon’un, çevrimiçi alışverişin yükselişi sayesinde pandemiden fayda sağlayan birkaç şirketten biri olduğu açık. Şirketin son kazanç açıklamasında Amazon, son 12 ayda önceki üç yıla göre daha fazla kar elde ettiğini bildirdi.

Amazon, Nisan 2020’den 31 Mart 2021’e kadar 26,9 milyar dolar kar elde ederken, 2017 ile 2019 arasında 24,7 milyar dolar kar elde etti. Açıklamaya göre, net satışlar 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 44 artarak 108,5 milyar dolara yükseldi. Geçen yıl bu kez 75,5 milyar dolar). Bu, yıldan yıla çift haneli büyümenin 78. çeyreğidir ve 2011’den bu yana en yüksek büyüme oranına işaret etmektedir.

Bunun çoğu, geçen yıl e-ticarette yaşanan büyük sıçrayıştan kaynaklandı. Aynı zamanda şirket, kısa süre önce 200 milyondan fazla ödeme yapan Prime üyesi ve Amazon Web Services bulut bölümünde yüzde 32 gelir artışı bildirdi. AWS birimi, Amazon’un toplam gelirinin yüzde 12’si olan 13,5 milyar dolar üretti.

Ancak aynı zamanda şirket, çalışanlarına adaletsiz davrandığına dair incelemeyle karşı karşıya kaldı. Bu ayın başlarında, bir depodaki işçilerin üçte ikisinin bir sendikaya katılmamaya oy verdiği bir sendika girişimini bozmuştu, ancak Amazon’un çalışanlarını bunu yapmaya ittiği yönünde suçlamalar da vardı. Tüm savaş aynı zamanda şirkette muhtemelen katı üretkenlik kotalarını ve çalışma uygulamalarını zorlayarak çalışanlarına adil olmayan bir şekilde davranan bir spot ışığı da parlattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör