Google, Şüpheli Gözüken Play Store Uygulamalarını Kaldıracak

blank
Google, Şüpheli Gözüken Play Store Uygulamalarını Kaldıracak

İçerik: Google, Şüpheli Gözüken Play Store Uygulamalarını Kaldıracak

Google, Şüpheli Gözüken Play Store Uygulamalarını Kaldıracak:

Google, uygulama listelerini daha özlü, doğru ve daha az göze batan hale getirmek için tasarlanmış yeni Play Store politikalarını ve yönergelerini duyurdu. Bir uygulamanın özelliklerini ve işlevlerini göstermeyi amaçlayan ekran görüntülerini ve videoları etkileyen yeni yönergeler 2021’in ikinci yarısında yürürlüğe girecek ve uygulama başlıkları, simgeler ve açıklamalar için yeni politikaların uygulanmasıyla ilgili belirli ayrıntılar “bu yılın ilerleyen günlerinde gelecek. “

Yeni uygulama meta veri politikaları, uygulama geliştiricilerin uygulama listelerini aşırı derecede dikkat çekici hale getirmek için kullandıkları çeşitli hileleri yasaklayacak. Bir markanın adı olmadığı sürece tamamen büyük harfle yazılan kelimelere artık izin verilmeyecek ve uygulama adlarında emoji kullanılmayacaktır. Uygulama başlıkları 30 karakterle sınırlı olacak ve “şimdi indir” gibi bir ifade ekleyerek “yüklemeleri teşvik edemez”. Bir uygulama simgesine “İndirim” başlığı ekleyerek anlaşmaları tanıtmaya çalışmak da yasaklanıyor.

Google, geliştiricilerin yaklaşan değişiklikleri planlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir “ön duyuru” bu haftanın blog yayınını arıyor. Ancak, uygulama başlığı, simgesi ve geliştirici adını düzenleyen politikalar yürürlüğe girdiğinde, Google, politikaları ihlal eden uygulamalara “Google Play’de izin verilmeyeceğini” söylüyor. Değişikliklerle ilgili daha fazla detayın yılın ilerleyen zamanlarında geleceğini söylüyor.

Ayrı olarak, uygulama önizleme öğeleriyle ilgili yeni yönergeler yılın ikinci yarısında yürürlüğe girecektir. Bu yönergeler, grafiklerin, videoların ve kısa açıklamaların uygulamaları ve oyunları “doğru şekilde temsil etmesini”, kullanıcılara “yeterli bilgi sağlamasını”, “ücretsiz” veya “en iyi” gibi moda sözcükleri kullanmamasını ve doğru şekilde yerelleştirilmesini istemektedir. Google, “Yönergelerimize uymayan öğeler, Uygulamalar ve Oyunlar ana sayfası gibi başlıca Google Play yüzeylerinde tanıtım ve öneri için uygun olmayabilir” diyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Şüpheli Gözüken Play Store Uygulamalarını Kaldıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı

NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı: Sakinlerin ve politikacıların tepkisinin ardından, New York Polis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör