Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

blank
Microsoft, Windows 10'a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

İçerik: Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir ince ayar içermeyecek. The Verge tarafından bildirildiği üzere Microsoft, nihayet AAC Bluetooth ses codec bileşeni için destek eklemeye çalışıyor. Bir çift AirPod’unuz varsa bu harika bir haber. Şu anda, Windows 10 sizi SBC ve Qualcomm’un AptX’iyle sınırlandırıyor. AAC en çok Apple ile ilişkilidir. Şirketin tüm Bluetooth kulaklıkları codec ile birlikte gönderilir ve mevcut olmadığında varsayılan olarak SBC’ye ayarlıdır.

Microsoft ayrıca Windows 10’da Bluetooth girişlerini seçme şeklinizi de değiştiriyor. Şu anda, görev çubuğu ses menüsünü tıklarsanız, bilgisayarlarınıza bağlı tüm kulaklıklar ve hoparlörler için birden çok profil göreceksiniz. Bu, müzik dinlemek veya biriyle konuşmak istiyorsanız hangi girişi tıklamanız gerektiğini bilmenizi kafa karıştırıcı hale getirebilecek bir şeydir. Gelecekte, Windows 10 bunun yerine otomatik olarak doğru Bluetooth profiline geçecektir. Tek yapmanız gereken, her şeyi duymak istediğiniz cihazı seçmek.

Bu güncellemelerin dışında, Windows 10 kullanıcıları, oyunlarda ve yeni Dosya Gezgini simgelerinde Otomatik HDR desteğini de dört gözle bekleyebilirler. Windows Insider iseniz, bu değişiklikleri Preview Build 21370’i indirip yükleyerek test edebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

iPhone ve Mac Satışları Pandemi Sürecinde Çok Yükseldi

iPhone ve Mac Satışları Pandemi Sürecinde Çok Yükseldi: Bugün yayınlanan yeni bir kazanç açıklamasına göre, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör